logo MDK Muranów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

FINAŁ KONKURSU MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

ORGANIZOWANEGO W RAMACH

 ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2016/2017

„UWIERZ W SIEBIE I POKAŻ, CO POTRAFISZ”

Dnia 24 kwietnia b.r. w gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury "Muranów” odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji Konkursu Małych Form Teatralnych organizowanego w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Podczas uroczystości  zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć fragmenty nagrodzonych przedstawień. Zgromadzona publiczność  żywiołowo reagowała na  prezentowane zdjęcia ze zmagań konkursowych.

Młodzi artyści odebrali statuetki – złote, srebrne i brązowe WENY oraz dyplomy z rąk naszych honorowych gości- Pani Anny Wiszowatej, głównego specjalisty Wydziału Oświaty i Funduszy Europejskich oraz Pana Mieczysława Biernata, wizytatora Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Dostrzeżona została również praca nauczycieli- opiekunów szkolnych grup teatralnych, którym wręczono dyplomy z podziękowaniem.

Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, który w przyszłym roku przyjmie nazwę Konkursu Teatralnego.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu z imprezy.

 

WYNIKI KONKURSU MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

ORGANIZOWANEGO W RAMACH

 ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2016/2017

„UWIERZ W SIEBIE I POKAŻ, CO POTRAFISZ”

 

I. kategoria    szkoły podstawowe,  klasy I-III

 

Pierwsze miejsce – „Złota Wena”:

-   „Teatr bez suflera”

ze Szkoły Podstawowej nr 34 im. Stanisława Dubois

za spektakl „Jak jeden malarz chciał namalować szczęśliwego motyla”

 

Drugie miejsce – „Srebrna Wena”:

- grupa teatralna „Maskarada”
 z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr  41

za spektakl „Fascynujące przygody Mikołajka”

 

wyróżnienie:

- grupa teatralna „Świetliki 210”

ze Szkoły Podstawowej nr 210 im. Bohaterów Pawiaka

za spektakl „Królewna Śnieżka i … Bazyliszek”

 

II. kategoria –  szkoły podstawowe,  klasy IV-VI

Pierwsze miejsce – „Złota Wena”:

- zespół teatralny „Grupa Szekspira”

z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 41

za spektakl „Dryndą przez Warszawę

Trzecie miejsce – „Brązowa Wena”:

- Teatr „Pod 29-tką”

ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Giuseppe Garibaldiego

za spektakl „Co nas śmieszy, co nas bawi”

 

Trzecie miejsce – „Brązowa Wena”:

- grupa teatralna „Skorupki w masce”

ze Szkoły Podstawowej nr 203

za spektakl „Urodzinowy smok”

 

wyróżnienie:

- grupa teatralna „Qpa śmiechó”

ze Szkoły Podstawowej nr 34 im. Stanisława Dubois

za spektakl „Bajki dla potłuczonych cz. 2”

 

III. kategoria – gimnazja

Drugie miejsce „Srebrna Wena”:

- „Teatr Nienażarty”

z Gimnazjum nr 37 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
za spektakl „Cena popularności”

 

Drugie miejsce „Srebrna Wena”:

-  Teatr „Pod szóstką”

ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego

za spektakl „Nowe ośle uszy Midasa”

 

IV.  kategoria – szkoły ponadgimnazjalne

 

Pierwsze miejsce „Złota Wena”:

- grupa teatralna „Improwizacja”

z XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego

za spektakl „Dziady” cz. II

 

Trzecie miejsce – „Brązowa Wena”:

- „Teatr Nie-Na-Żarty”

z XXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego

za spektakl „Amazonia”

 

Specjalne wyróżnienie jurorów

za poszukiwanie nowej formuły kontaktu z widzami

otrzymuje Mirosława Palak 

uczennica XIII Liceum Ogólnokształcącego im. płk Leopolda Lisa-Kuli

 

 

ŁĄCZNIE PRZYZNANO  9 NAGRÓD  i 3 WYRÓŻNIENIA.

 

Uroczysty finał konkursu, podczas którego nastąpi wręczenie dyplomów
i statuetek odbędzie się 24 kwietnia 2017r. o godz. 11.00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów” przy ul. Stawki 10.

Ze względu na ograniczenia przestrzenne sali widowiskowej MDK-u,
 a przez to ograniczoną ilość miejsc siedzących dostępną dla gości

zapraszamy do 8 reprezentantów z każdej grupy teatralnej

(w tym nauczycieli-reżyserów i młodych aktorów).

 

 

 


 

Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów 2016/2017

KONKURS MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

harmonogram prezentacji przedstawień konkursowych

 

sala widowiskowa MDK „Muranów” ul. Stawki 10 Warszawa

 

27 marca 2017r.  (poniedziałek)

Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu z klas I-III szkół podstawowych  w godzinach  9.30-11.45

 

9.30     Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41
grupa teatralna „Maskarada”
spektakl „Fascynujące przygody Mikołajka”

 

10.10    Szkoła Podstawowa nr 210 im. Bohaterów Pawiaka
 
grupa teatralna „Świetliki 210”  
spektakl „Królewna Śnieżka i … Bazyliszek”

 

10.50     Szkoła Podstawowa nr 34 im. Stanisława Dubois
„Teatr bez Suflera”
spektakl „Jak jeden malarz chciał namalować szczęśliwego motyla”

 

28 marca 2017r.  (wtorek)

Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu z klas IV-VI szkół podstawowych w godzinach  9.30 – 13.00

 

9.30      Szkoła Podstawowa nr 29 im. Giuseppe Garibaldiego
Teatr „Pod 29-tką”
spektakl „Co nas śmieszy, co nas bawi”

10.10     Szkoła Podstawowa nr 75 im. Marii Konopnickiej  
grupa teatralna „NIKT”
spektakl „Oblężenie Troi”

10.50     Szkoła Podstawowa nr 203  
grupa teatralna „Skorupki w Masce”
spektakl „Urodzinowy smok”

 

11.30    Prywatna  Szkoła Podstawowa nr  41
zespół teatralny „Grupa Szekspira”
spektakl „Dryndą przez Warszawę”

12.00    Szkoła Podstawowa  nr  34  im. Stanisława Dubois   
grupa teatralna „Qpa Śmiechó”
 spektakl „Bajki dla potłuczonych cz. 2”

 

29 marca 2017r.  (środa)

Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w godzinach  9.30 – 13.00

 

9.30    Gimnazjum  nr  37 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krzysztofa Kamila  Baczyńskiego
Teatr „Nienażarty”
spektakl „Cena popularności”

 

10.15     Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących
nr 15 im. Ottona Lipkowskiego  
grupa teatralna „Pod szóstką”
spektakl „Nowe ośle uszy Midasa”

 

10.55    XXXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego

„Teatr Nie-Na-Żarty”
spektakl „Amazonia”

  

11.45    XIII Liceum Ogólnokształcące im. płk Leopolda Lisa-Kuli  
występ Mirosławy Palak
spektakl „Pokocha mnie siłą woli?”

 

12.10   XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego
grupa teatralna „Improwizacja”
 spektakl „Dziady” cz. II


XI EDYCJA ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2016/2017 - WIELKI FINAŁ KONKURSÓW LITERACKIEGO I RECYTATORSKIEGO W KINIE "MURANÓW"

 

WENY W XI EDYCJI KONKURSÓW LITERACKIEGO I RECYTATORSKIEGO ROZDANE... KOLEJNĄ DEKADĘ FESTIWALOWYCH ZMAGAŃ ROZPOCZĘLIŚMY W ZUPEŁNIE "NOWEJ ODSŁONIE..."

 

Na tegoroczne podsumowanie konkursów literackiego i recytatorskiego zaprosiliśmy laureatów i gości do kina MURANÓW. Spektakl poetycko-muzyczny pt. "Na fali fantazji" w reżyserii Joanny Oleś (koordynator konkursu recytatorskiego, pedagog teatru), w którym udział wzięli wybrani laureaci obydwu konkursów, zrobił na wszystkich obecnych ogromne wrażenie. Inna niż dotychczas formuła przedstawienia, w pięknej sali "GERARD" w kinie MURANÓW, sprawdziła się doskonale. Tradycyjna scenografia zastąpiona została fantastyczną prezentacją multimedialną autorstwa Doroty Szczockiej (plastyk, animator kultury). Muzyka i śpiew były integralną częścią spektaklu. Gitarzysta i kompozytor - Jan Kawka - oprócz akompaniamentu na gitarze elektrycznej, zaśpiewał dwa utwory autorstwa laureatów konkursu literackiego, do których skomponował muzykę. Uroczystość swą obecnością uświetnili: Pan Paweł Puławski - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Pani Joanna Górniak - aktorka, juror w konkursie recytatorskim, Pan Andrzej Malec - aktor, juror w konkursie literackim, Pan Jerzy Podlaski - krytyk literacki, juror w konkursie literackim. Dziękujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursów. Gratulujemy laureatom. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach festiwalu. Przypominamy także, że to nie koniec zmagań konkursowych w tej edycji ŚFMT. Przed nami jeszcze konkurs małych form teatralnych, którego jesteśmy organizatorem a także konkursy: taneczny, muzyczny, fotograficzny i filmowy, których organizatorem
w ramach Festiwalu jest MDK im. W. Broniewskiego przy ul. Łazienkowskiej.

 

 

 

 

FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO XI EDYCJI ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2016/2017

Podczas finału laureaci wraz zaproszonymi gośćmi obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Pejzaż w malarstwie" autorstwa pani Olgi Lubacz - koordynatora konkursu. Statuetki WENY oraz dyplomy wręczył zwycięzcom Pan Paweł Puławski - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Po rozdaniu nagród odbył się wernisaż wystawy prac konkursowych w naszej galerii "4 OKNA". Wystawę można oglądać do końca grudnia 2016 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00. Gratulujemy laureatom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich artystycznym opiekunom.

 

 

 

 

 

 

 

 

XI EDYCJA ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW

2016/2017

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Repertuar konkursu:

- „Z biegiem Wisły – wspomnienia, wrażenia, marzenia... ”

- „W krainie mojej fantazji”

 

Zgłoszenia do udziału w konkursie napłynęły z następujących szkół:

 

Szkoły Podstawowe, klasy I-III:

SP nr 29, SP nr 32, SP nr 34, Prywatna SP nr 41, SP nr 75, SP nr 203, SP nr 210, SP nr 211,  SP nr 220
 - łącznie zgłoszono 93 uczniów

W przesłuchaniach wzięło udział  86 uczniów z  9 szkół.

 

Szkoły Podstawowe, klasy IV-VI:

SP nr 12, SP nr 32, SP nr 34, SP nr 41, Prywatna SP nr 41, SP nr 75, SP nr 203, SP nr 220

- łącznie zgłoszono 86 uczniów

 W przesłuchaniach wzięło udział  82 uczniów z 8 szkół.

 

Gimnazja:

Gimnazjum nr  36, Gimnazjum nr 37, Gimnazjum nr 38, Gimnazjum nr  40,

Gimnazjum nr 44

  – łącznie zgłoszono 37 uczniów

 W przesłuchaniach wzięło udział  31 uczniów z 5 szkół.

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

XV Liceum Ogólnokształcące im. Narcyzy Żmichowskiej

Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1

Zespół Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie im. Prof. Eugeniusza Pijanowskiego

– łącznie zgłoszono 25 uczniów

 W przesłuchaniach wzięło udział 24 uczniów z 4 szkół.

  

 Ogółem na konkurs  - w czterech kategoriach  – zgłoszono 241 uczniów.

W przesłuchaniach wzięło udział  223 uczniów.

 

Jury w składzie:

-  Joanna Górniak 

-  Andrzej Malec 

-  Alicja Kuszewska 

-  Joanna Oleś  

przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach:

     I.    Kategoria    szkoła podstawowa,  klasy I-III

 

1.miejsce - ZŁOTA WENA  Michał Młyniec  

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41

 

2.miejsce - SREBRNA WENA -  Natalia Szafrańska

Szkoła Podstawowa nr 29

 

3.miejsce - BRĄZOWA WENA -  Nina Gawrych

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41

                       

równorzędne wyróżnienia:

 

Bruno Welk  Szkoła Podstawowa nr 32

Matylda Waller   Szkoła Podstawowa nr 75

Jadwiga Rychel   Szkoła Podstawowa nr 75

Anna Chylińska  Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41

Konstancja Latusek  Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41

Aleksandra Biedrzycka   Szkoła Podstawowa nr 203

Gabriela Wrzosek  Szkoła Podstawowa nr 203

Zofia Zdanowska  Szkoła Podstawowa nr 211

Zofia Gil   Szkoła Podstawowa nr 34

Jeremiasz Radziejowski   Szkoła Podstawowa nr 34

Zofia Bosakirska   Szkoła Podstawowa nr 210

Tola Krefft  Szkoła Podstawowa nr 210

Justyna Pietrzak   Szkoła Podstawowa nr 211

 

 

Specjalne podziękowania dla osób zauważonych i docenionych:

Antonina Marzec (SP 75), Michał Jakubiec (SP 75), Anna Kurowska (SP 220), Magdalena Miętusiewicz (SP 32), Patrycja Dunowska (SP 34), Lena Maciejuk (SP 34), Marianna Janas (SP 203), Miron i Oskar Kondrat (SP 203), Nina Karaban (SP 75), Ignacy Skłodowski (Prywatna SP 41), Julia Wikariak (Prywatna SP 41), Marcelina Sobolewska (Prywatna SP 41)

 

II.    Kategoria –  szkoła podstawowa,  klasy IV-VI

 

1.  miejsce ZŁOTA WENA - Maria Grochal  

Szkoła Podstawowa nr 32

 

2.  miejsce SREBRNA WENA - Sylwia Gil

Szkoła Podstawowa nr 34

 

3.  miejsce BRĄZOWA WENA - Mikołaj Belczyk 

Szkoła Podstawowa nr 41

         równorzędne wyróżnienia:

 

Mikołaj Ulikowski               Szkoła Podstawowa nr 34

Justyna Kania                      Szkoła Podstawowa nr 34

Krzysztof Żuk                        Szkoła Podstawowa nr 41

Andrzej Połeć                       Szkoła Podstawowa nr 41

Pola Kita                               Szkoła Podstawowa nr 41

Jakub Jechna                        Szkoła Podstawowa nr 41

Maria Frączak                     Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41

Helena Kopszak                   Szkoła Podstawowa nr 75

Karolina Kowalewska          Szkoła Podstawowa nr 220

Oliwia Motyka-Radłowska   Szkoła Podstawowa nr 220

Gloria Laskowska                  Szkoła Podstawowa nr 220

 

Specjalne podziękowania dla osób zauważonych i docenionych:

Lidia Cygan (SP 34), Natalia Woźniak (SP 34), Wiktoria Nguyen (SP 75),Oliwia Browarek (SP 75), Jagna Jezierska (SP 75), Emilia Jachimczyk (SP 75),Witold Szymkiewicz (SP 75), Jan Mroczko (SP 41), Mateusz Wesołowski (SP 41), Filip Biernat (SP 41), Krzysztof Skalski (SP 41), Joel Perepłyś (SP 41), Antoni Małek (SP 41), Wiktoria Kalara (Prywatna SP 41),Agata Fabrowicz (Prywatna SP 41), Aleksandra Rutkowska (SP 220

 

III.  Kategoria – gimnazjum

 

1.miejsce ZŁOTA WENA - Jan Molski     Gimnazjum nr 36

 

2.miejsce  SREBRNA WENA - Jan Jasiński     Gimnazjum nr 38

 

3.miejsce   BRĄZOWA WENA - Julia Wiśniewska    Gimnazjum nr 38

 

równorzędne wyróżnienia:

 

Jan Kietliński        Gimnazjum nr 36

Agata Przyczka     Gimnazjum nr 37

Wiktoria Moch      Gimnazjum nr 37

Zuzanna Janas      Gimnazjum nr 38

Jan Wesołowski    Gimnazjum nr 44

 

Specjalne podziękowania dla osób zauważonych i docenionych:

Alicja Śmiałek (Gimnazjum nr 40), Mateusz Wojciechowski (Gimnazjum nr 37),Kornel Komaniecki (Gimnazjum nr 37), Nina Szadurska (Gimnazjum nr 38),Alicja Ulejczyk (Gimnazjum nr 38), Karolina Miodowska (Gimnazjum nr 38), Kinga Piątek (Gimnazjum nr 44)

IV.  Kategoria – szkoła ponadgimnazjalna

 

     1. miejsce – ZŁOTA WENA -   Paulina Murawska

      Zespół Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

 

2.  miejsce -  SREBRNA WENA -  Weronika Michalak

 

 Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1

 

     3. miejsce   BRĄZOWA WENA-  Dawid Gutowski

      Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1

 

 równorzędne wyróżnienia:

 

Igor Kamiński         Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1

Klaudia Tolak          Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1

Maciej Łyszkowski  Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie im. Prof. Eugeniusza Pijanowskiego

 

 

    Specjalne podziękowania dla osób zauważonych i docenionych:

Natalia Chruślińska (Zespół Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego),

Weronika Mrozowska (XV Liceum Ogólnokształcące im. Narcyzy Żmichowskiej),

Patryk Zawistowski (Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie im. Prof. E. Pijanowskiego),Wiktoria Marchlewska (Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie im. Prof. E. Pijanowskiego)

 

 

ŁĄCZNIE PRZYZNANO:

 12 NAGRÓD,

 32 WYRÓŻNIENIA

  

 

 

 

 

 

XI EDYCJA ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW

2016/2017

 

WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO

 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu literackiego:

 

Tematyka konkursu:

 „ Z biegiem Wisły – wspomnienia, wrażenia, marzenia...”

 „W krainie mojej fantazji”

 

Wiersze na konkurs nadesłano z następujących szkół:

● Szkoły podstawowe (kl. IV-VI): Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gustawa Morcinka, Szkoła Podstawowa nr 32
z Oddziałami Integracyjnymi im. Małego Powstańca,
 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Warszawie Szkoła Podstawowa nr 34 im. Stanisława Dubois, Zespół Szkół nr 69 Szkoła Podstawowa nr 41z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica, Szkoła Podstawowa nr 48 im. Adama Próchnika w Zespole Szkół nr 60, Szkoła Podstawowa nr 75 im. Marii Konopnickiej, Szkoła Podstawowa nr 203
- łącznie nadesłano 51 wierszy

         

● Szkoły gimnazjalne: Gimnazjum nr 37 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Gimnazjum nr 38 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkół nr 69 Gimnazjum nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej „KRYBAR”,  Gimnazjum nr 41 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zespole Szkół nr 60, Gimnazjum nr 44 im. Gen. Pawła Chrzanowskiego
– łącznie nadesłano 48 wierszy

 

● Szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół nr 121 LXXV Liceum Ogólnokształcące
im. Jana III Sobieskiego, Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 1 w Warszawie, Zespół Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie

– łącznie nadesłano 54 wiersze.

 

OGÓŁEM NA KONKURS  - W TRZECH KATEGORIACH – ZGŁOSZONO
153 wiersze 126 autorów.

 

Jury w składzie:

v     Mariola Pryzwan (literatka) – przewodnicząca komisji

v     Jerzy Podlaski (polonista)

v     Jolanta Rajska (polonistka w MDK „Muranów”)

przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach:

I. Kategoria – szkoły podstawowe (kl. IV–VI)

  1. miejsce -  ZŁOTA WENA  ex aequo:

           Pola Ciunel W ogrodzie mojej wyobraźni jestem… (SP nr 41)

           Zofia Wiktorowicz Świat w mojej głowie (SP nr 34)

  1. miejsce - SREBRNA WENA -  Małgorzata Stefaniuk Potrzeba przemiany (SP nr 41)
  2. miejsce - BRĄZOWA WENA – Magdalena Rutkowska Sen (SP nr 203)

trzy równorzędne wyróżnienia:

Joachim Matuszak W krainie fantazji (SP nr 1)

Alicja Moranowicz  W krainie mojej fantazji (SP nr 75)

Witold Szymkiewicz Domek na drzewie (SP nr 75)

 

II. Kategoria – szkoły gimnazjalne

  1. miejsce - ZŁOTA WENA – Ryszard Przewoźniak Marzenia (Gim. nr 44)
  2. miejsce - SREBRNA WENA -  Nikola Olszewska O tęsknocie nad Wisłą  
    (Gim. nr 41)
  3. miejsce - BRĄZOWA WENA -  Anastazja Strus Pani w brązowej sukience
    (Gim. nr 44)

trzy równorzędne wyróżnienia:

Maria Kozłowska W krainie mojej fantazji (Gim. nr 44)

Olgierd Petrajtis Bieg Wisły (Gim. nr 44)

Zofia Rafalska Do źródeł Wisły  (Gim. nr 44)

III. Kategoria – szkoły ponadgimnazjalne

  1. miejsce - ZŁOTA WENA – nie przyznano
  2. miejsce - SREBRNA WENA  -  Weronika Kur Nastała noc  (Technikum Ekonomiczne nr 1)
  3. miejsce - BRĄZOWA WENA  - Dominik Chmielecki Fantazja miłosna (Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 1)

trzy  równorzędne wyróżnienia

Marta Matusik  Wisła  ( Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr1)

Adrian Szymański Jesienny spacer (Technikum Ekonomiczne nr 1)

Konrad Wojciechowski Moja fantazja, moje marzenie (Technikum Ekonomiczne nr 1)

 

 ŁĄCZNIE PRZYZNANO  9 NAGRÓD i  9 WYRÓŻNIEŃ.

 

 

 

 

 

XI EDYCJA ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2016/2017

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu plastycznego:



Tematyka konkursu:

„Z biegiem Wisły – pejzaże, wspomnienia, marzenia…”

 

Jury w składzie:

- Aniela Moszyńska (artystka plastyk, wieloletnia nauczycielka plastyki dla dzieci oraz malarstwa dla młodzieży),

- Justyna Wencel (artystka plastyk, nauczycielka zajęć plastycznych dla dzieci i młodzieży)

- Olga Lubacz (artystka plastyk, malarka, nauczycielka zajęć plastycznych dla dzieci oraz rysunku
i malarstwa dla młodzieży
)

- Elżbieta Kossakowska (artystka plastyk, nauczycielka zajęć plastycznych dla dzieci i młodzieży)

 

 

przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych:

 

 

I kategoria wiekowa – klasy: I-III:

Złota Wena:  

 

Julia Wikariak, lat 6

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41

Opiekun: Wioletta Jenderko

 

Srebrna Wena:

 

Leon Dziduch, lat 9

Szkoła Podstawowa nr 29

im. Giuseppe Garibaldiego

Opiekun: Małgorzata Kowalczyk

 

Brązowa Wena:

 

Jakub Stefański, lat 7

Szkoła Podstawowa nr 34

im. Stanisława Dubois

Opiekun: Iwona Jarosławska

 

Marek Stępień, lat 9

Szkoła Podstawowa nr 29

im. Giuseppe Garibaldiego

Opiekun: Małgorzata Kowalczyk

 

 

5 wyróżnień:

 

1.    Maria Tytuła, lat7

Szkoła Podstawowa nr 75

im. Marii Konopnickiej

opiekun: Jolanta Góral

 

2.    Wiktoria Pietruszewska, lat 8

Szkoła Podstawowa nr 211

z Oddziałami Integracyjnymi

im. Janusza Korczaka

opiekun: Barbara Zielińska

 

3.    Michał Młyniec, lat 7,5

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41

opiekun: Elżbieta Szwarc

 

4.    Marek Wawrykiewicz, lat 8

Prywatna szkoła Podstawowa nr 41

Opiekun: Elżbieta Szwarc

 

5.    Iga Wołek, lat 7

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41

Opiekun: Elżbieta Szwarc

 

 

II kategoria wiekowa – klasy: IV-VI:

 

Złota Wena:

 

Katarzyna Pawlica, lat 12

Szkoła Podstawowa nr 32

im. Małego Powstańca

Opiekun: Alina Adamska- Ubaka

 

Ewelina Kazimierczak, lat 12

Szkoła Podstawowa nr 29

im. Giuseppe Garibaldiego

Opiekun: Małgorzata Kowalczyk

 

Srebrna Wena:

 

Barbara Styczyńska, lat 10

Szkoła Podstawowa nr 75

im. Marii Konopnickiej

Opiekun: Jolanta Góral

 

Brązowa Wena:

 

Anna Hęclik, 11 lat

Szkoła Podstawowa nr 48

Opiekun: Iwona Dobrzyniecka

 

6  wyróżnień:  

 

1.    Witold Biernat, lat 12

Szkoła Podstawowa nr 41

Z Oddziałami Integracyjnymi

Im. Stanisława Staszica

Opiekun: Joanna Danilczuk

 

 

2.    Nikola Sadlik, lat 12

Szkoła Podstawowa nr 75

im. Marii Konopnickiej

opiekun: Jolanta Góral

 

3.    Justyna Kania, lat 12

Szkoła Podstawowa nr 34

im. Stanisława Dubois

Opiekun: Anna Życzkowska

 

4.    Zofia Niedźwiedź, lat 11

Szkoła Podstawowa nr 210

im. Bohaterów Pawiaka

Opiekun: Anna Walentynowicz

 

5.    Stanisław Woźniak – Kajak

Szkoła Podstawowa nr 211

Z Oddziałami Integracyjnymi

im. Janusza Korczaka

Opiekun: Konrad Lesiak

 

6.    Jakub Jechna, lat 11

Szkoła Podstawowa nr 41

Z Oddziałami Integracyjnymi

im. Stanisława Staszica

Opiekun: Joanna Danilczuk

 

 

III kategoria- SZKOŁY GIMNAZJALNE:

 

Złota Wena:

 

Alicja Sikorska, lat 13

Gimnazjum nr 40

Z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej „Krybar”

Opiekun: Joanna Danilczuk

 

Srebrna Wena:

 

Maciej Szymański, lat 12

Gimnazjum nr 38

im. Marii Skłodowskiej- Curie

Opiekun: Katarzyna Nosal

 

Brązowa Wena:

 

Zofia Rafalska, lat 15

Gimnazjum nr 44

im. Gen. Pawła Chrzanowskiego

Opiekun: Joanna Jaworska- Nizioł

 

5 wyróżnień:  

 

1.    Thuy Trang Skalska, lat 13

Gimnazjum nr 38

im. Marii Skłodowskiej- Curie

Opiekun: Katarzyna Nosal

 

2.    Natalia Chaber, lat 15

Gimnazjum nr 43

im. Wojska Polskiego

Opiekun: Sylwia Zgłobicka

 

3.    Kinga Kapuścińska, lat 13

Gimnazjum nr 38

im. Marii Skłodowskiej – Curie

Opiekun: Katarzyna Nosal

 

4.    Julia Dobranis

Gimnazjum nr 43

im. Wojska Polskiego

Opiekun: Sylwia Zgłobicka

 

5.    Jakub Sikorski

Gimnazjum nr 37

Z Oddziałam Integracyjnymi

im Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Opiekun: Judyta Krawczyk

 

IV kategoria wiekowa – Szkoły ponadgimnazjalne:

 

Srebrna Wena:

 

Justyna Izydorzak, lat 17

XV Liceum Ogólnokształcące

Z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Narcyzy Żmichowskiej

 

 

Wyróżnienie:

 

Karolina Sikora, lat 16

Technikum Ekonomiczne nr 1

im. Mikołaja Kopernika

Opiekun: Mariola Banaszczyk   

 

 

ŁĄCZNIE PRZYZNANO: 12 NAGRÓD oraz 17 WYRÓŻNIEŃ

 

Prace plastyczne na konkurs napłynęły z następujących szkół (18 placówek):

- Szkoły Podstawowe: 1, 29, 32, 34, 41, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41, 69, 75, 158, 210, 211

- Gimnazja: 37, 38, 40,  41, 43, 
- Szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych, XV LO

Ogółem na konkurs we wszystkich kategoriach wiekowych zgłoszono 311 prac plastycznych od 302 uczestników.

 Uroczystość finałowa odbędzie się 28 listopada o godz. 11.00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury "Muranów" im. C. K. Norwida przy ul. Stawki 10 (sala widowiskowa - II p.), na którą serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych laureatów wraz z opiekunami. W ramach finału otwarta zostanie wystawa pokonkursowa w naszej Galerii "4 OKNA".
Gratulujemy wszystkim Laureatom. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu.
Organizatorzy

 

 


 

 

 

ŚRÓDMIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW 2016/2017

 

KONKURS  RECYTATORSKI

 

Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” im. C. K. Norwida

serdecznie zaprasza nauczycieli wraz z uczniami zgłoszonymi do konkursu
na przesłuchania recytatorskie

do siedziby MDK-u ul. Stawki 10

według poniższego harmonogramu:

 

7 listopada 2016 r. (poniedziałek)

klasy I-III  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

godz.9.30

- Szkoła Podstawowa nr 75

p. Urszula Chmielewska (3), p. Grażyna Wójcik (2), p. Ryszarda Tokarz (3),

p. Karolina Sokołowska (4), p. Jolanta Góral (2), p. Joanna Szyszka (3),

p. Agnieszka Jenkowska (1)

- Szkoła Podstawowa nr 220

p. Marzena Ćwik-Lipiec (4)

   

godz.10.45      

- Szkoła Podstawowa nr 32

p. Krystyna Waszkiewicz (3), p. Beata Kraus (2)

- Szkoła Podstawowa nr 29

p. Natalia Klonowska (2), p. Barbara Gac (1)    

- Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41

p. Elżbieta Szwarc (5), p. Wioletta Jenderko (5), p. Elżbieta Panek (5)

 

godz.12.15      

-  Szkoła Podstawowa nr 203

p. Elżbieta Szymańska (4), p. Małgorzata Szczeczko (2),

p. Katarzyna Dańczuk (5), p. Joanna Polcyn-Ostrowska (3),   

p. Ewa Woźniak (3), p. Monika Chudzińska (2),

- Szkoła Podstawowa nr 210

p. Ewa Zając (4), p. Katarzyna Wołos (3)

 

godz.13.30    

- Szkoła Podstawowa nr 34

p. Iwona Jarosławska (5), p. Aleksandra Gajewska-Czerwińska (5) 

- Szkoła Podstawowa nr 211

p. Monika Daniluk (2), p. Barbara Zielińska (2), p. Paulina Węgiel (2),

p. Danuta Stańczykowska (4), p. Hanna Grądzik (2)

 

8 listopada 2016 r. (wtorek)

klasy  IV-VI  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

godz.9.30

- Szkoła Podstawowa nr 41

p. Aneta Belczyk  (5), p. Patrycja Mendalka (4), p. Janina Tarłowska (5)

p. Zofia Kopczyńska (4), p. Beata Miklaszewska-Lasek (2),

p. Aleksandra Jagiełłowicz  (5)

 

 

godz.11.15

- Szkoła Podstawowa nr 32

p. Krystyna Waszkiewicz (3)

- Szkoła Podstawowa nr 34

p. Renata Piotrowska (3), p. Joanna Klochowicz-Niksińska (3),

p. Aleksandra Gajewska-Czerwińska  (1)

- Szkoła Podstawowa nr 12

p. Monika Grodzka  (1)

- Szkoła Podstawowa nr 220

p. Agnieszka Krawczykowska (4)

- Szkoła Podstawowa nr 203

p. Beata Rusak (3)

- Prywatna Szkoła Podstawowa nr 41

p. Anna Trębicka (4), p. Magdalena Głogowska (3)

 

 

godz.13.00

- Szkoła Podstawowa nr 75

p. Małgorzata Furmanek (3), p. Wojciech Kowal (11), p. Marta Zdyb (16)

 

 

9 listopada 2016 r. (środa)

GIMNAZJA

 

godz.9.30

- Gimnazjum nr 37  

p. Justyna Mokrzyńska (6), p. Małgorzata Madejska (3),

p. Monika Sukiennik-Załęska (2)

- Gimnazjum nr 38

p. Barbara Sokół  (2), p. Małgorzata Koc (1),

p. Jolanta Kopczyńska (2), p. Ewa Cyburska  (2),

p. Elżbieta Kozłowska (1)

 

godz.11.30

- Gimnazjum nr 36  

p. Alicja Zagórowicz (5)

- Gimnazjum nr 44

p. Małgorzata Podlodowska (5)

- Gimnazjum nr 40

p. Violetta Pycka (2), p. Karolina Szymczak (5)

 

 

10 listopada 2016 r. (czwartek)

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

 

godz.9.30   

- Zespół Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

p. Regina Kaźmierczak (2),  p. Aleksandra Krawczyk (3)

- Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych Nr 1

p. Jolanta Wilk i p. Mariola Banaszczyk (4)

- XV Liceum Ogólnokształcące im. Narcyzy Żmichowskiej

 p. Justyna Jankowska (3)

- Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie

im. Prof. Eugeniusza Pijanowskiego

p. Ewa Bielak (13)

 

 

 

 


 

ZAPRASZAMY NA FILM  NA TEMAT  "ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW" :

https://www.youtube.com/watch?v=a49Xnuwxco8

W RAZIE PROBLEMÓW Z POWYŻSZYM LINKIEM PROSIMY O WPISANIE TEGO ADRESU DO PRZEGLADARKI INTERNETOWEJ


 
Śródmiejski Festiwal Młodych Talentów 2016/2017

 

 

 

XI EDYCJA ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 

REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO

REGULAMIN KONKURSU MAŁYCH FORM TEATRALNYCH




REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO

w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2016/2017

„UWIERZ W SIEBIE I POKAŻ, CO POTRAFISZ”

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół śródmiejskich.

 

KATEGORIE WIEKOWE:

  • kl. IV - VI szkoły podstawowej
  • gimnazjum
  • szkoła ponadgimnazjalna

    

TEMATYKA (do wyboru):

„Z biegiem Wisły – wspomnienia, wrażenia, marzenia”

„W krainie mojej fantazji”

 

FORMA LITERACKA:

wiersz

 

TERMINY:

wiersze (wraz z poprawnie wypełnioną kartą zgłoszenia) należy składać
do dnia 28 października 2016 roku bezpośrednio w MDK „Muranów”, ul. Stawki 10,
00-178 Warszawa, w godz. 9.00-16.00
;

informacja  o laureatach konkursu dostępna będzie na stronie internetowej Dzielnicy Śródmieście i Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów”od dnia 15 listopada 2016 r.;

spotkanie laureatów połączone z zaprezentowaniem wybranych, zgodnie
z potrzebami scenariusza imprezy finałowej, nagrodzonych wierszy oraz uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród w postaci statuetek odbędzie się
dnia 5 grudnia 2016 r. o godz. 10.30  w Kinie Muranów przy ul. Andersa 5.

Dnia 25 listopada 2016 r. na stronie internetowej MDK „Muranów” zostanie zamieszczona informacja o laureatach konkursu literackiego zaproszonych
do udziału w widowisku podczas gali w Kinie Muranów oraz o poprzedzającej galę próbie;

organizator zastrzega sobie prawo do filmowania i fotografowania imprezy finałowej, a powstały materiał będzie wyłączną własnością organizatora.

WYMAGANIA KONKURSOWE:

-uczestnik konkursu może nadesłać od 1 do 3 wierszy;

-każdy utwór należy opatrzyć: tytułem, imieniem, nazwiskiem i wiekiem autora, typem szkoły, nazwą i adresem szkoły, imieniem
i nazwiskiem opiekuna, pod kierunkiem którego powstał utwór lub zaznaczyć, że autor przygotował pracę samodzielnie;

-teksty należy składać w 4 egzemplarzach w formie drukowanej;

-uczestnik konkursu, a w przypadku uczestników niepełnoletnich ich rodzic, prawny opiekun, wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie, tj. udostępnianie w materiałach informacyjnych MDK prac nadesłanych na konkurs (w całości
lub we fragmentach), w celach promowania działalności MDK.

KRYTERIA OCENY:

- twórczy charakter utworu

- poprawność językowa i stylistyczna

 - zgodność utworu z tematyką

 

Nadesłanie wierszy jest równoznaczne z akceptacją wszystkich warunków niniejszego regulaminu.

KOORDYNATOR KONKURSU:

Jolanta Rajska

   

KARTA ZGŁOSZENIA >>


REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2016/2017

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół śródmiejskich.

 

TEMAT:

„Z biegiem Wisły – pejzaże, wspomnienia, marzenia”

 

KATEGORIE WIEKOWE:

szkoły podstawowe:

- klasy I – III

  - klasy IV – VI

 - gimnazja

- szkoły ponadgimnazjalne

TECHNIKA I FORMAT PRAC:

- technika dowolna: ołówek, węgiel (zabezpieczony fiksatywą), kredki, pastel (zabezpieczony fiksatywą), farby: akwarela, akryl, gwasz, tempera, olej, batik, techniki graficzne (bez grafiki komputerowej), kolaż (bez materiałów sypkich jak piasek czy ziarna), komiks (na jednej stronie)

- format prac: od A4 do B2

UWAGA!!! Proszę zadbać o właściwy transport prac! Prace zrolowane, złożone, pogniecione,  jak również oprawione nie będą przyjmowane.

Nie przyjmujemy prac trójwymiarowych.

 

TERMINY:

 Podpisane prace plastyczne wraz z poprawnie wypełnioną kartą zgłoszenia (nie przyklejoną do pracy) należy składać do dnia 28 października 2016 r. bezpośrednio w sekretariacie MDK „Muranów”,

ul. Stawki 10, 00-178 Warszawa w godzinach 9.00 – 16.00. Proszę sprawdzić w obecności sekretarki zgodność prac z listą zgłoszeń.

Wstępny przegląd prac powinien być dokonany w szkole.

Informacje o konkursie i nagrodzonych autorach dostępne będą na stronach internetowych: Dzielnicy Śródmieście i Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów” od 10 listopada 2016 r.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród w postaci statuetek odbędzie się podczas uroczystego podsumowania tegorocznego „Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów” dnia 28 listopada 2016 r. w siedzibie MDK „Muranów”, ul. Stawki 10 o godzinie 11.00.

 

WYMAGANIA KONKURSOWE:

- uczestnik konkursu może zgłosić od 1 do 2 prac;

- nie przyjmujemy prac zbiorowych;

 - każda praca na odwrocie musi zawierać czytelne dane: tytuł, imię i nazwisko autora, kategorię wiekową, typ oraz nazwę i adres szkoły (pieczątka), imię i nazwisko opiekuna/ nauczyciela;

- załączona karta zgłoszeniowa powinna być wypełniona czytelnie drukowanymi literami.

- uczestnik konkursu, a w przypadku uczestników niepełnoletnich ich rodzic, prawny opiekun, wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie, tj. udostępnianie w materiałach informacyjnych MDK „Muranów” prac nadesłanych na konkurs (w całości lub w fragmentach),w celach promowania działalności MDK „Muranów”.

KRYTERIA OCENY PRAC KONKURSOWYCH:

 - zgodność z tematem;

- interpretacja własna tematu;

- walory artystyczne;

- kompozycja;

- warsztat pracy – swoboda posługiwania się wybranymi technikami.

 

UWAGA: Zgłoszenie pracy jest równoznaczne z akceptacją wszystkich warunków niniejszego regulaminu.

 

KOORDYNATOR KONKURSU:

Olga Lubacz  

* Organizator zastrzega sobie prawo do filmowania i fotografowania imprezy, a powstały materiał będzie wyłącznie własnością organizatora.

KARTA ZGŁOSZENIA >>


REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2016/2017

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół śródmiejskich.

 

KATEGORIE WIEKOWE:

 - szkoła podstawowa klasy I-III

 - szkoła podstawowa klasy IV-VI

-   gimnazjum

 -  szkoła ponadgimnazjalna

 

REPERTUAR:

utwór (wiersz, tekst piosenki lub fragment prozy) na temat:

„Z biegiem Wisły – wspomnienia, wrażenia, marzenia”

 „W krainie mojej fantazji”

 

TERMINY:

Poprawnie wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z tekstem recytowanego utworu należy składać do dnia 20 października 2016r. bezpośrednio w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów”, ul. Stawki 10, 00-178 Warszawa w godz. 9.00-16.00 lub faxem: (22) 635-82-85. Istnieje również możliwość przesłania zgłoszenia przez internet na adres: recytacje-mdk@o2.pl (karta zgłoszenia dostępna jest także na stronie www.mdk-muranow.waw)

§28 października  2016r. (od godz. 16.00) na stronie internetowej MDK „Muranów” umieszczony zostanie dokładny harmonogram przesłuchań. Prosimy nauczycieli zgłaszających uczniów do konkursu o zapoznanie się z zawartymi w nim informacjami i przekazanie ich uczestnikom. 

§Przesłuchania odbędą się w sali widowiskowej MDK „Muranów”, ul. Stawki 10  w dniach 7 – 10 listopada 2016r.

§Informacje o nagrodzonych wykonawcach dostępne będą na stronie internetowej Dzielnicy Śródmieście i Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów” od 15 listopada 2016r.

§25 listopada 2016r. na stronie internetowej MDK „Muranów” zostanie zamieszczona informacja o laureatach konkursu recytatorskiego zaproszonych do udziału w widowisku poetyckim zaprezentowanym podczas gali w Kinie „Muranów”.

§ 1 grudnia 2016r. odbędzie się spotkanie laureatów konkursów recytatorskiego  i literackiego oraz wspólna próba w siedzibie MDK „Muranów”.

§Uroczyste spotkanie wszystkich laureatów i zaproszonych gości, podczas którego nastąpi wręczenie dyplomów i statuetek, odbędzie się 5 grudnia 2016r. w Kinie „Muranów” o godzinie 10.30. Gala rozpocznie się widowiskiem poetyckim z udziałem laureatów wybranych zgodnie z potrzebami scenariusza imprezy finałowej.

§Organizator zastrzega sobie prawo do filmowania i fotografowania działań    konkursowych, a powstały materiał będzie wyłączną własnością organizatora.

      Nadesłanie karty zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.

WYMAGANIA KONKURSOWE

Uczestnik powinien:

      -  dokonać wyboru utworu o cenionej wartości literackiej;

      -  przygotować recytację jednego utworu;

      -  zostać wyłonionym w eliminacjach wewnętrznych do reprezentowania szkoły

   (jeden nauczyciel może zgłosić maksymalnie 5 uczniów z jednej klasy szkolnej).

KRYTERIA OCENY:

       dobór repertuaru;

       interpretacja utworu;

       kultura mowy;

       ogólny wyraz artystyczny.

 

KOORDYNATOR KONKURSU:

Joanna Oleś

KARTA ZGŁOSZENIA >>


REGULAMIN KONKURSU

MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2016/2017

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół śródmiejskich.

 

 

KATEGORIE WIEKOWE

Jury będzie oceniało grupy teatralne w czterech kategoriach wiekowych:

  • klasy I-III szkoły podstawowej

  • klasy IV-VI szkoły podstawowej

  • gimnazjum

  • szkoły ponadgimnazjalne

 

REPERTUAR

Treść i forma spektakli są dowolne.

 

Inscenizacje różnorodnych tekstów: fragmenty utworów dramatycznych, teatralizacje wierszy, inscenizacje opowiadań lub baśni, teksty autorskie.

Różnorodne formy prezentacji: spektakle dramatyczne, muzyczne, pantomimiczne, lalkowe, kabaretowe, teatr słowa, teatr ruchu i plastyki, teatr cieni.

 

CZAS PREZENTACJI

Każda grupa prezentuje jeden spektakl w czasie nie dłuższym niż 40 minut.

(Czas montażu scenografii i przygotowania grupy na scenie nie może przekroczyć 10 minut.)

 

TERMINY

Poprawnie wypełnioną kartę zgłoszenia grupy teatralnej należy składać do  dnia 10 marca 2017r. bezpośrednio w sekretariacie Młodzieżowego  Domu Kultury „Muranów”, ul. Stawki 10, 00-178 Warszawa w godz. 9.00-16.00, faxem (22) 635-82-85 lub mailem kultura@mdk-muranow.waw.pl

 

Istnieje możliwość przeprowadzenia próby na scenie MDK „Muranów”

w marcu (w czwartkowe popołudnia) po wcześniejszym ustaleniu z koordynatorem konkursu.

 

20 marca 2017r. zamieszczony zostanie na stronie internetowej MDK „Muranów” dokładny harmonogram występów poszczególnych grup.

Jak co roku prosimy o obecność uczniów na widowni podczas prezentacji konkursowych innych grup w danym dniu. 

 

Prezentacje spektakli odbędą się  w  sali widowiskowej MDK „Muranów”, ul. Stawki 10  w dniach 27-30 marca 2017r.

Informacje o nagrodzonych zespołach dostępne będą na stronie internetowej

Dzielnicy Śródmieście i Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów”

od  4 kwietnia 2017r.

 

Uroczysty finał, podczas którego nastąpi wręczenie dyplomów i statuetek odbędzie się 24 kwietnia 2017r. Informacja o dokładnym terminie i miejscu gali zostanie zamieszczona na stronie internetowej MDK „Muranów” i edukacji śródmiejskiej.

 

 

KRYTERIA OCENY:

- dobór repertuaru (prawdziwość wypowiedzi, oryginalność, wartość artystyczna);

- warsztat aktorski (interpretacja tekstu, poprawność wymowy i intonacji, ruch sceniczny, ogólny wyraz artystyczny);

- oprawa plastyczna (w tym scenografia, kostiumy, charakteryzacja) i muzyczna spektaklu;

- budowanie sytuacji scenicznej oraz wykorzystanie ruchu i przestrzeni;

- ciekawe pomysły inscenizacyjne; szukanie nowych, oryginalnych form wyrazu artystycznego.

 

 

WARUNKI ORGANIZACYJNO-TECHNICZNE

Organizatorzy zastrzegają sobie wyłączne prawo do ustalenia kolejności prezentowanych zespołów.

 

Prezentacje konkursowe mają charakter otwarty dla publiczności.

Zespoły teatralne mają prawo do promocji swoich spektakli w MDK „Muranów”przed pokazem konkursowym (program spektaklu, plakat) w dniu występu.

 

Organizator zapewnia salę widowiskową z podwyższoną sceną (o wymiarach 5 m x 3.5 m), kurtynę, sprzęt nagłaśniający, reflektory, cztery zastawki, możliwość użyczenia stołów i krzeseł.

Przewidywaną oprawę muzyczną spektaklu należy nagrać na płytę CD (cała ścieżka dźwiękowa powinna być nagrana na jednym nośniku).

 

Organizator zastrzega sobie prawo do filmowania i fotografowania spektakli konkursowych, a powstały materiał będzie wyłączną własnością organizatora.

 

Nadesłanie karty zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.

 

 

KOORDYNATOR KONKURSU:

Joanna Oleś

 

KARTA ZGŁOSZENIA >>

 

tel. 22 635 01 40 (centrala), tel./faks 22 635 82 85

e - mail: kultura@mdk-muranow.waw.pl