WAŻNE!!!
INSPEKTOR OCHRONY DANYCH W MDK "MURANÓW" - Pan ŁUKASZ KOWALKOWSKI; iod@mos3.pl
Prosimy o zapoznanie się się z treścią znowelizowanego STATUTU MDK "MURANÓW" (zakładka MDK/Dokumenty)
Sprawdź logując się na swoje konto w systemie rekrutacji, czy zostałeś przyjęty na zajęcia w I etapie rekrutacji/tzw. kontynuacji
UWAGA !!! II ETAP REKRUTACJI – 18 czerwca godz. 12.00 - wywieszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
Współpracujemy z PORADNIĄ PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNĄ NR 12 przy ul. Dzielnej 1A (szczegóły w zakładce MDK/WSPÓŁPRACA)
W ZAKŁADCE ZAJĘCIA/INNE ZAMIESZCZONY JEST PLAN NASZYCH ZAJĘĆ PODCZAS "LATA W MIEŚCIE 2018"

plastyka

rysunek nastolatki

rysunek młodzież

ceramika

muzyka

taniec

teatr

angielski

humanistyczne

komputery

szkolne

śfmt

rekrutacja

konkursy

galerie

Wystawę nagrodzonych i wyróżnionych książek XXV edycji konkursu wojewódzkiego pt. "Wydajemy własną książkę" można będzie obejrzeć w Galerii "4 OKNA" od 1 do 30 września 2018 r. w godzinach 9.00 - 18.00. Wcześniej będzie odbywał się remont placówki.

  • IMG_3337
  • IMG_3351
  • IMG_3352
  • IMG_3353

Jak co roku, w czerwcu, w sali muzycznej odbył się Koncert wieńczący pracę uczestników zajęć keyboardowych prowadzonych przez pana Leszka Fąfarę w roku szkolnym 2017/2018.
Rodzice i opiekunowie mogli podziwiać całoroczną pracę dzieci. Koncert składał się z trzech części. Podczas pierwszej i trzeciej uczennice grały solo, a podczas drugiej dzieci wykonały kilka utworów zespołowo przy akompaniamencie pana Leszka. Aplauz wzbudziły wszystkie melodie wykonane przez uczestniczki zajęć keyboardowych. Po części artystycznej wszyscy uczestnicy koncertu zostali zaproszeni na poczęstunek.

W poniedziałek, 25 czerwca, rozpoczęliśmy akcję ,,Lato w mieście”, która w MDK ,,Muranów” będzie trwała przez dwa tygodnie, do 6 lipca. W bogatej ofercie znalazły się zajęcia dla szkolnych grup zorganizowanych, jak też pracownie otwarte, do których zapraszamy uczestników indywidualnych. Szczegółowa oferta jest dostępna na naszej stronie w zakładce ZAJĘCIA (INNE). Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z pierwszego dnia akcji, …jak też do odwiedzenia nas i uczestnictwa w proponowanych zajęciach!

6.06.2018 r.  odbył się bal "Dookoła świata" w MDK-u. Dzieci w pięknych kostiumach wraz z rodzicami mogły pobawić się przy rytmach muzyki z różnych stron świata. Zabawa bardzo się udała, było mnóstwo atrakcji: tańce, gry, konkursy z nagrodami i poczęstunek. Bal zorganizowały i poprowadziły panie nauczycielki z MDK-u: Pani Klara Dłużniewska i Pani Joanna Oleś przy aktywnej pomocy Pana Leszka Fąfary, który uwiecznił wszystko na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu. 

 W dniu 7.06.2018r. odbył się finał VII edycji konkursu multimedialnego "Cudze chwalicie, swego nie znacie - Muranów" w MDK "Muranów". Na uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom i finalistom konkursu, przybyli licznie uczniowie wraz z opiekunami: rodzicami i nauczycielami. W czasie uroczystości można było zobaczyć prace nagrodzone w konkursie. Dyplomy i nagrody wręczyły: Pani Alicja Kuszewska Wicedyrektor MDK "Muranów" i Pani Marta Rutkowska koordynator konkursu.

 

ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE

W gościnnych progach Zamku Królewskiego w Warszawie, 29 maja 2018 roku,  odbył się jubileusz XXV edycji konkursu „Wydajemy własną książkę” pod honorowym  patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Burmistrza Dzielnicy m. st. Warszawy.

Warszawski zamek to miejsce związane z książką i literaturą. Tutaj polscy królowie realizowali swoje pasje bibliofilskie gromadząc liczne księgozbiory. Tu również w okresie dwudziestolecia międzywojennego przez kilka miesięcy mieszkał znany pisarz Stefan Żeromski. Laureaci konkursu podążyli tropem tych tradycji. Zwiedzili  Bibliotekę Królewską i Mieszkanie Stefana Żeromskiego. Nauczyciele/opiekunowie, w tym czasie spisywali swoje refleksje związane z jubileuszową edycją, udziałem uczniów w konkursie i emocjach, jakie wywołuje, wspólne z dziećmi, tworzenie książek. Część oficjalną wzbogaciło przedstawienie „Syzyfowe prace” w wykonaniu Teatru ATLANTIS. W uroczystej atmosferze laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Obecny  na uroczystości  Pan Krzysztof Czubaszek Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy pogratulował wszystkim nagrodzonym życząc im  dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu. Spotkanie zakończyliśmy w Café Zamek. Organizatorami konkursu są: Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” im. Cypriana Kamila Norwida, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN, Wolskie Centrum Kultury.

Gratulujemy laureatom. Dziękujemy uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu plastycznego "Jesteśmy cząstką przyrody"

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XXV edycji konkursu "Wydajemy własną książkę"

Attachments:
Download this file (XXV edycja WWK.pdf)XXV edycja WWK.pdf[ ]129 kB

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej i filmowej z Giełdy Placówek Edukacji Pozaszkolnej zorganizowanej przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy. W tym roku spotkaliśmy się pod Pałacem Kultury na Placu Defilad 12 maja (sobota) we wczesnych godzinach popołudniowych. Wszystkie placówki edukacji pozaszkolnej z terenu stolicy zaprezentowały warszawiakom swoją ofertę zajęć.Na naszym stoisku można było podziwiać książki autorstwa dzieci, które powstały podczas kolejnych edycji konkursu pt. "Wydajemy własną książkę"(w tym roku to już XXV jubileuszowa edycja konkursu). Zaproponowane przez nas zajęcia manualno-plastyczne były znakomitą okazją do rodzinnego relaksu dla dzieci i dorosłych, którzy odwiedzili nasze stoisko. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści. Zatańczyły oczywiście nasze tancerki przygotowane do występów przez Panią Klarę Dłużniewską-Białczyk.

 kliknij na foto,żeby zobaczyć film:

Po raz kolejny dzieci z MDK „Muranów” wzięły udział w zajęciach na Zamku Królewskim w Warszawie specjalnie przygotowanych pod ich kątem. Tym razem - 28 kwietnia 2018 roku omówione zostały dawne techniki malarskie. Zaprezentowano, czym malowali i rysowali ludzie prehistoryczni, mistrzowie sprzed pięciuset lat i późniejsi. Skąd wzięła się nazwa pastel i co oznaczają tajemnicze literki B, H na ołówkach? Młodzi eksploratorzy obejrzeli arcydzieła Rembrandta i freski w Dawnej Sali Poselskiej. W pracowni plastycznej każdy uczestnik zajęć spróbował namalować techniką tempery jajowej swoją własną pracę. Uczestnicy stwierdzili, że już czekają na kolejne zajęcia.

Kwiecień w Młodzieżowym Domu Kultury „Muranów” już od kilku lat jest miesiącem poświęconym działaniom wokół wybranego narodu, państwa, mniejszości narodowej. Celem projektu „Nie ma muru na Muranowie” jest kreowanie właściwych postaw wobec innych narodowości, budowanie pomostów między ludźmi, pomostów opartych na wiedzy przełamującej stereotypy, na zrozumieniu, szacunku i poczuciu własnej wartości.

Dzieciom, młodzieży i ich opiekunom proponowane są różnorodne formy edukacji: wystawy, warsztaty, konkursy, Dzień Atrakcji. Ósma edycja projektu realizowana w roku szkolnym 2017/2018 poświęcona została Niemcom. Projekt objęli honorowym patronatem Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Rzeczpospolitej Polskiej Rolf Nikel i Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Krzysztof Czubaszek.