SEKRETARIAT BĘDZIE NIECZYNNY DO 21 LUTEGO 2018 ROKU. WSZYSTKIE PILNE SPRAWY PROSIMY ZGŁASZAĆ W POKOJU DYREKCJI.

Spotkaliśmy się 1 lutego 2018 roku z okazji obchodzonych niedawno świąt. Spotkanie było okazją do wspólnej zabawy, pogłębienia więzi i miłego spędzenia czasu. Prezentacja dawnych zabawek i zabaw skłoniła starszych uczestników do wspomnień, gra w bingo wzbudziła pozytywne emocje i małą rywalizację, quiz „Znamy się jak łyse konie” był dowodem na dużą znajomość siebie nawzajem. Nie zabrakło działań plastycznych i muzycznych – ozdabiania pierników, wykonywania biżuterii oraz odśpiewania piosenki dla Dziadków. Przysłowiowym „słodkim co nieco” zakończyliśmy sympatyczne spotkanie.

Dnia 17 grudnia 2017 r. w wieku 77 lat, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarła Pani Aniela Irena Moszyńska (1940-2017): artysta malarz, wspaniały pedagog i wieloletni dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów” im. C. K. Norwida (lata: 1987-2005).

WENY W KONKURSACH LITERACKIM I RECYTATORSKIM XII EDYCJI ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW SĄ JUŻ W POSIADANIU LAUREATÓW...

Spektakl poetycko-muzyczny pt. "Evviva l´arte!" to tytuł widowiska finałowego, wieńczącego zmagania w konkursach literackim i recytatorskim ŚFMT, który - niezmiennie od lat- realizowany jest pod hasłem "Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz".

W środę 13 grudnia 2017 r., zaprosiliśmy uczestników zajęć popołudniowych na SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z MIKOŁAJEM. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy nauką piosenki pt. „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna” przy akompaniamencie Pana Leszka Fąfary. Następnie na scenę wkroczyli aktorzy Teatru BLASZANY BĘBENEK.

Szerzyć, to co dobre i szlachetnie działać na rzecz innych – tego wyraz dały dzieci biorące udział w akcji „Domek z sercem”, organizowanej przez Muzeum Domków dla Lalek w Pałacu Kultury i Nauki, Wolontariuszki z MDK „Muranów” przy współpracy z seniorami wykonały domki dla misiów, które będą nieodpłatnie przekazane do szpitali dziecięcych.

Rodzinne spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej nauki piosenki pt. "Płynie Wisła, płynie..." z towarzyszeniem akompaniamentu w wykonaniu zespołu perkusyjnego najmłodszych uczestników zajęć muzycznych i nauczyciela muzyki - Pana Leszka Fąfary - grającego na keyboardzie.

Kultywując dobrą tradycję w pierwszą sobotę września zaprosiliśmy do naszej placówki nauczycieli śródmiejskich szkół i przedszkoli na Giełdę Ofert Programowych. Podczas spotkania nasi goście mieli okazję poznać szeroki wachlarz zajęć , zapisać klasę na wybrane warsztaty oraz osobiście porozmawiać z nauczycielem prowadzącym. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich nauczycieli zainteresowanych udziałem w warsztatach organizowanych w ramach „Spotkań z kulturą”.
Wykaz wolnych terminów jest dostępny w sekretariacie MDK ,,Muranów”.
(tel./faks 22 635 82 85)

Zapalone świece, zapach jabłek, wosku, tajemniczy nastrój oraz oczekiwanie na wieczór pełen wróżb i zabawy – tak można podsumować wrażenia, które towarzyszyły uczestnikom naszego RODZINNEGO SPOTKANIA ANDRZEJKOWEGO zorganizowanego
w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego pt. „Mieszkam w Polsce”.

Weny w konkursie plastycznym XII edycji Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2017/2018 zostały rozdane laureatom podczas uroczystego finału 1 grudnia 2017 roku w siedzibie MDK "muranów".

W sobotę 2 grudnia 2017 r. uczestnicy zajęć popołudniowych MDK „Muranów” w wieku 8-12 lat, wzięli udział w warsztatach edukacyjno-plastycznych zorganizowanych na Zamku Królewskim w Warszawie pt. „Skąd się wzięły ‘izmy w sztuce”.