WAŻNE!!!
Dnia 1 czerwca 2018 r. (piątek) wszystkie zajęcia są odwołane. Placówka będzie zamknięta.
Sprawdź logując się na swoje konto w systemie rekrutacji, czy zostałeś przyjęty na zajęcia w I etapie rekrutacji/tzw. kontynuacji
UWAGA !!! II ETAP REKRUTACJI – od 21 maja godz. 12.00 do 5 czerwca godz. 16.00 trwa rejestracja (logowanie) w systemie nowych kandydatów na zajęcia.
Współpracujemy z PORADNIĄ PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNĄ NR 12 przy ul. Dzielnej 1A (szczegóły w zakładce MDK/WSPÓŁPRACA)
W ZAKŁADCE ZAJĘCIA/INNE ZAMIESZCZONY JEST PLAN NASZYCH ZAJĘĆ PODCZAS "LATA W MIEŚCIE 2018"

plastyka

rysunek nastolatki

rysunek młodzież

ceramika

muzyka

taniec

teatr

angielski

humanistyczne

komputery

szkolne

śfmt

rekrutacja

konkursy

galerie

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu plastycznego "Jesteśmy cząstką przyrody"

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XXV edycji konkursu "Wydajemy własną książkę"

Attachments:
Download this file (XXV edycja WWK.pdf)XXV edycja WWK.pdf[ ]129 kB

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej i filmowej z Giełdy Placówek Edukacji Pozaszkolnej zorganizowanej przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy. W tym roku spotkaliśmy się pod Pałacem Kultury na Placu Defilad 12 maja (sobota) we wczesnych godzinach popołudniowych. Wszystkie placówki edukacji pozaszkolnej z terenu stolicy zaprezentowały warszawiakom swoją ofertę zajęć.Na naszym stoisku można było podziwiać książki autorstwa dzieci, które powstały podczas kolejnych edycji konkursu pt. "Wydajemy własną książkę"(w tym roku to już XXV jubileuszowa edycja konkursu). Zaproponowane przez nas zajęcia manualno-plastyczne były znakomitą okazją do rodzinnego relaksu dla dzieci i dorosłych, którzy odwiedzili nasze stoisko. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści. Zatańczyły oczywiście nasze tancerki przygotowane do występów przez Panią Klarę Dłużniewską-Białczyk.

 kliknij na foto,żeby zobaczyć film:

Po raz kolejny dzieci z MDK „Muranów” wzięły udział w zajęciach na Zamku Królewskim w Warszawie specjalnie przygotowanych pod ich kątem. Tym razem - 28 kwietnia 2018 roku omówione zostały dawne techniki malarskie. Zaprezentowano, czym malowali i rysowali ludzie prehistoryczni, mistrzowie sprzed pięciuset lat i późniejsi. Skąd wzięła się nazwa pastel i co oznaczają tajemnicze literki B, H na ołówkach? Młodzi eksploratorzy obejrzeli arcydzieła Rembrandta i freski w Dawnej Sali Poselskiej. W pracowni plastycznej każdy uczestnik zajęć spróbował namalować techniką tempery jajowej swoją własną pracę. Uczestnicy stwierdzili, że już czekają na kolejne zajęcia.

Kwiecień w Młodzieżowym Domu Kultury „Muranów” już od kilku lat jest miesiącem poświęconym działaniom wokół wybranego narodu, państwa, mniejszości narodowej. Celem projektu „Nie ma muru na Muranowie” jest kreowanie właściwych postaw wobec innych narodowości, budowanie pomostów między ludźmi, pomostów opartych na wiedzy przełamującej stereotypy, na zrozumieniu, szacunku i poczuciu własnej wartości.

Dzieciom, młodzieży i ich opiekunom proponowane są różnorodne formy edukacji: wystawy, warsztaty, konkursy, Dzień Atrakcji. Ósma edycja projektu realizowana w roku szkolnym 2017/2018 poświęcona została Niemcom. Projekt objęli honorowym patronatem Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Rzeczpospolitej Polskiej Rolf Nikel i Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Krzysztof Czubaszek.

Dzień atrakcji „Poznaj Niemcy” to impreza realizowana w ramach projektu edukacyjno – kulturowego „Nie ma muru na Muranowie”, który przybliża kulturę innych narodów i przełamuje stereotypy z nimi związane.

W poprzednich latach poznawaliśmy Czechy, Węgry, Litwę, Gruzję. Tym razem działania oscylowały wokół tematyki niemieckiej. Na warsztatach tematycznych dzieci bawiły się w rozpoznawanie tytułów baśni braci Grimm (to na zajęciach „Bajkownia”), rysowały w pracowni komputerowej herb Niemiec poznając jego barwy (zajęcia „Czarny, czerwony, żółty”), zdobiły talarze wzorując się na wyrobach rękodzielniczych z Miśni (zajęcia „Kwiatki jak z bajki”). Bogaty i zróżnicowany dorobek muzyczny niemieckich kompozytorów urzekł uczestników zajęć „Od Bacha po Modern Talking”. Młodzież próbowała swoich sił wyszywając wzory bawarskie na warsztatach „Spod igiełki”. I to nie koniec atrakcji. Podczas drugiej części, w sali widowiskowej, zaprezentowane zostały filmy prezentujące szkołę niemieckiej animacji – kołysanka i „Śpiąca Królewna” Lotty Reiniger. Uczestniczki zajęć tanecznych MDK „Muranów” zaprezentowały taniec – pantomimę do piosenki o czasie. I wreszcie nastąpił moment oczekiwany – wręczenie i losowanie nagród w ramach konkursu „Poznaj Niemcy”. Dzieci w trakcie pięciu tygodni miały możliwość uczestniczenia w zabawie
i odpowiadania na zagadki dotyczące Niemiec. Skrzyneczki umieszczone na terenie placówki zapełniane były odpowiedziami. W konkursie wzięło udział 82 uczestników. Gratulujemy uczestnikom konkursu, którzy odpowiedzieli na wszystkie pytania oraz dzieciom biorącym udział okazjonalnie. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie w przyszłym roku szkolnym. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem złożonym z lubianych przez dzieci w Niemczech przysmaków.

Złote, srebrne i brązowe Weny - nagrody w konkursie teatralnym ŚFMT - już trafiły do laureatów. 16 kwietnia 2018r. w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów” odbył się uroczysty finał konkursu. Nagrody grupom teatralnym wręczył pan Krzysztof Czubaszek Burmistrz Dzielnicy Śródmieście  m.st. Warszawy oraz panie Ewa Czerwińska wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy i  Katarzyna Joanna Wiśniewska radna dzielnicy. Pani Alicja Kuszewska wicedyrektor MDK „Muranów” wręczyła podziękowania nauczycielom – opiekunom grup, reżyserom, dzięki których inicjatywie i pracy, uczniowie mogą uczestniczyć we wspaniałej teatralnej przygodzie. Imprezę przygotowała i poprowadziła Pani Joanna Oleś koordynator konkursu. Uczestnicy spotkania powspominali swoje działania sceniczne, prezentowane na MDK-owej scenie podczas przeglądu, który odbył się  19, 20 i 21 marca, oglądając prezentację złożoną ze zdjęć dokumentujących wystawione spektakle. Uroczystość uświetniły występy zdobywców Złotych Wen - uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 32, Szkoły Podstawowej nr 34, Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 41 oraz XXXVII Liceum Ogólnokształcącego. Młodzi artyści przedstawili fragmenty nagrodzonych spektakli. Miłym zakończeniem spotkania były rozmowy przy słodkim poczęstunku. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy do udziału w konkursach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów w przyszłym roku szkolnym.

24.04.2018 r. o GODZ.11.00 ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTOŚĆ FINAŁOWA VIII EDYCJI PROJEKTU EDUKACYJNO-KULTUROWEGO "NIE MA MURU NA MURANOWIE" I PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "PO SĄSIEDZKU - ZACHWYCENI KRAJOBRAZEM NIEMIEC", ZAPRASZAMY SERDECZNIE LAUREATÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO WRAZ Z NAUCZYCIELAMI, OPIEKUNAMI, RODZINĄ DO SIEDZIBY MDK "MURANÓW".

Plastyczne spotkania wielkanocne to już nasza tradycja. Spotkaliśmy się w WIELKI CZWARTEK 29 marca. Powstały kolorowe i niebanalne w formie pisanki.

Zobaczcie sami jak bawiliśmy się i co powstało w efekcie tej zabawy.

Spotkanie zakończyliśmy świątecznymi życzeniami.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu plastycznego organizowanego w ramach VIII edycji projektu edukacyjno - kulturowego 2017/2018 pt."Nie ma muru na Muranowie". Plik z protokołem i informacjami na temat finału znajduje się w załączniku. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich artystycznym opiekunom.

Attachments:
Download this file (wyniki konkursu plastycznego.pdf)wyniki konkursu plastycznego.pdf[ ]52 kB

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu teatralnego organizowanego w ramach XII edycji Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2017/2018 pt."Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz". Plik z protokołem i informacjami na temat finału znajduje się w załączniku. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich artystycznym opiekunom.

Attachments:
Download this file (PROTOKÓŁ KONKURS TEATRALNY 2018.pdf)PROTOKÓŁ KONKURS TEATRALNY 2018.pdf[ ]407 kB

 

  • plakat-1
  • plakat-Niemcy-2

  

W świątecznym dniu 8 marca 2018 roku do siedziby MDK „Muranów” wraz z bliskimi przybyli laureaci dwóch konkursów – „Słowem malowane, ręcznie kaligrafowane” i „Młody Ilustrator”, aby przez chwilę obcować ze światem baśni i celebrować swój sukces. Jako, że od dawien dawna baśnie, mity, legendy tworzą pomosty między minionym, a współczesnym uroczystość zaczęła się od emisji kołysanki niemieckiej i artystycznego filmu animowanego autorstwa niemieckiej animatorki Lotty Reiniger z 1931 roku pt. „Kopciuszek”.  Młodzi twórcy ilustracji baśni niemieckich i nie tylko oni, bezbłędnie rozpoznali prezentowane przez uczestniczki zajęć teatralnych MDK „Muranów” fragmenty baśni braci Grimm. Zdecydowana większość laureatów osobiście odebrała dyplomy i nagrody. Dziękujemy za obecność i udział w konkursach.