Zapisy na warsztaty dla klas - 8 września (sobota); 11.00-12.30. Zapraszamy serdecznie Nauczycieli. Zapisy telefoniczne od 27 sierpnia.
UWAGA !!! II ETAP REKRUTACJI – od 23 sierpnia od godziny 12.00 do 27 sierpnia do godziny 16.00 - przyjmowanie wniosków od kandydatów

• Logo-FMT

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół śródmiejskich.

REPERTUAR:

Treść i forma spektakli są dowolne.

Inscenizacje różnorodnych tekstów: fragmenty utworów dramatycznych, teatralizacje wierszy, inscenizacje opowiadań lub baśni, teksty autorskie.

i plastyki, teatr cieni.

KATEGORIE WIEKOWE:

Jury będzie oceniało grupy teatralne w czterech kategoriach wiekowych:

- klasy 0-III szkoły podstawowej

– klasy IV-VII szkoły podstawowej

– klasy gimnazjalne

-szkoły średnie

REPERTUAR

Treść i forma spektakli są dowolne.

Różnorodne formy prezentacji: spektakle dramatyczne, muzyczne, pantomimiczne, lalkowe, kabaretowe, teatr słowa, teatr ruchu i plastyki, teatr cieni.

CZAS PREZENTACJI:

Każda grupa prezentuje jeden spektakl w czasie nie dłuższym niż 40 minut.

(Czas montażu scenografii i przygotowania grupy na scenie nie może przekroczyć 10 minut.)

TERMINY

Poprawnie wypełnioną kartę zgłoszenia grupy teatralnej należy składać do dnia 1 marca 2018 r. bezpośrednio w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów”, ul. Stawki 10, 00-178 Warszawa w godz. 9.00-16.00, faksem 22 635-82-85 lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Istnieje możliwość przeprowadzenia próby na scenie MDK „Muranów” w dniach 14 - 16 marca 2018 r. po wcześniejszym ustaleniu terminu z koordynatorem konkursu.

9 marca 2018 r. (po godz. 16.00) zamieszczony zostanie na stronie internetowej MDK „Muranów” dokładny harmonogram występów poszczególnych grup.

Jak co roku prosimy o obecność uczniów na widowni podczas prezentacji konkursowych innych grup w danym dniu.

Prezentacje spektakli odbędą się w sali widowiskowej MDK „Muranów”, ul. Stawki 10 w dniach: 19-22 marca 2018 r.

Informacje o nagrodzonych zespołach dostępne będą na stronie internetowej

Śródmiejskiej Edukacji i Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów” od 26 marca 2018 r. (od godz. 16.00).

Uroczysty finał, podczas którego nastąpi wręczenie dyplomów i statuetek planowany jest na dzień 16 kwietnia 2018 r. Informacja
o dokładnym terminie i miejscu gali zostanie zamieszczona na stronie internetowej MDK „Muranów”.

KRYTERIA OCENY:

dobór repertuaru (prawdziwość wypowiedzi, oryginalność, wartość artystyczna);

warsztat aktorski (interpretacja tekstu, poprawność wymowy i intonacji, ruch sceniczny, ogólny wyraz artystyczny);

oprawa plastyczna (w tym scenografia, kostiumy, charakteryzacja) i muzyczna spektaklu;

budowanie sytuacji scenicznej oraz wykorzystanie ruchu i przestrzeni;

ciekawe pomysły inscenizacyjne; szukanie nowych, oryginalnych form wyrazu artystycznego.

WARUNKI ORGANIZACYJNO-TECHNICZNE:

Organizatorzy zastrzegają sobie wyłączne prawo do ustalenia kolejności prezentowanych zespołów.

Prezentacje konkursowe mają charakter otwarty dla publiczności.

Zespoły teatralne mają prawo do promocji swoich spektakli w MDK „Muranów” przed pokazem konkursowym (program spektaklu, plakat) w dniu występu.

Organizator zapewnia salę widowiskową z podwyższoną sceną (o wymiarach 5 m x 3.5 m), kurtynę, sprzęt nagłaśniający, reflektory, cztery zastawki, możliwość użyczenia stołów i krzeseł.

Przewidywaną oprawę muzyczną spektaklu należy nagrać na płytę CD lub na pamięć zewnętrzną w formacie mp3 (cała ścieżka dźwiękowa powinna być nagrana na jednym nośniku).

Organizator zastrzega sobie prawo do filmowania i fotografowania spektakli konkursowych, a powstały materiał będzie wyłączną własnością organizatora.

Nadesłanie karty zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.

KOORDYNATOR KONKURSU:

Joanna Oleś

tel./fax 22 635-82-85, tel. centr.22 635-01-40

Informacje dotyczące konkursu zamieszczamy na stronach:

www.mdk-muranow.waw.pl

www.srodmiescie.edu.pl