WAŻNE!!!
W dniach: 4 - 10 maja 2021 r. zajęcia z Panem Leszkiem Fąfarą są odwołane.
DNIA 5 MAJA, GODZ.12.00 - START ZAPISÓW NA ZAJĘCIA W N. ROKU SZKOL. ETAP DLA CHCĄCYCH KONTYNUOWAĆ UDZIAŁ W ZAJĘCIACH W KTÓRYCH BIORĄ UDZIAŁ OBECNIE.
Informacje dot. Scentralizowanego Funduszu Socjalnego zamieszczone są w zakładce: MDK/DOKUMENTY
INFORMUJEMY, ŻE W MDK-U W DNIACH: 20.03 -18.04.2021 PRACUJEMY NA DOTYCHCZASOWYCH ZASADACH.
DNIA 31 MARCA 2021 r. ZAMKNIĘTY ZOSTAŁ ETAP ZAPISÓW UCZESTNIKÓW NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2020/2021.
ROK 2021 OGŁOSZONY ROKIEM PAMIĘCI CYPRIANA KAMILA NORWIDA
XV. LECIE ŚFMT - ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU OKOLICZNOŚCIOWEGO
Wyniki konkursów: recytatorskiego, literackiego i plastycznego, organizowanych w ramach ŚFMT 2020/2021 zamieszczone są w zakładce: ŚFMT
Informujemy, że w MDK zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym.
Deklaracja dostępności serwisu MDK Muranów w Warszawie zamieszczona jest w zakładkach: AKTUALNOŚCI, MDK/DOKUMENTY i WSPÓŁPRACA oraz na stronie BIP.
AKTUALNA PROCEDURA WEWNĘTRZNA ORGANIZACJI PRACY W MDK-u W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM ZAKAŻENIEM WIRUSEM SARS-CoV-2 (w zakł.:RADA RODZICÓW i MDK/DOKUMENTY).
Prowadzimy zapisy telefoniczne na zajęcia warsztatowe dla grup szkolnych w roku 2020/21.
REGULAMIN KONKURSU TEATRALNEGO XV EDYCJI ŚFMT 2020/2021 ZAMIESZCZONY JEST W ZAKŁADCE: ŚFMT
ADRES NA STRONĘ LOGOWANIA DLA KANDYDATÓW NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2020/21: https://warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl/
Zapraszamy do polubienia i odwiedzania naszej strony na facebooku: MDK "Muranów"
ADRESY INTERNETOWYCH PORTALI EDUKACYJNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ZNAJDZIECIE W ZAKŁADCE "AKTUALNOŚCI"
CAŁODOBOWA BEZPŁATNA INFOLINIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, RODZICÓW I PEDAGOGÓW: 800 080 222
BEZPIECZEŃSTWO NA TERENIE PLACÓWKI - WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ I ICH OPIEKUNÓW W ZAKŁADCE "MDK/WSPÓŁPRACA"
INSPEKTOR OCHRONY DANYCH W MDK "MURANÓW" - kontakt: iod@mos3.pl
STATUT MDK "MURANÓW" (zakładka MDK/Dokumenty).
Współpracujemy z PORADNIĄ PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNĄ NR 12 przy ul. Dzielnej 1A (szczegóły w zakładce MDK/WSPÓŁPRACA)

  

  

  

  

  

A- A A+

plastyka

rysunek nastolatki

rysunek młodzież

ceramika

muzyka

taniec

teatr

angielski

humanistyczne

komputery

szkolne

śfmt

rekrutacja

konkursy

galerie

21 kwietnia 2021 roku odbyło się spotkanie „Poznaj Indie”. Bawiliśmy się na zajęciach „Aktor i lalka w teatrze indyjskim”, Cztery słonie, zielone słonie”, „Manufaktura zabaw”, „Niesamowita podróż po Indiach” i „Barwne wzory i kolory”. To była egzotyczna podróż do odległego kraju o niezwykłej kulturze i przyrodzie. Przekonaliśmy się również, że Indie można spotkać… tuż za rogiem, w postaci barwnych sklepików, restauracyjek z pysznym jedzeniem i galerii ze sztuką indyjską. Miły dzień zakończyliśmy poczęstunkiem, którym były ciasteczka ladoo.

15 kwietnia 2021 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Akademii Młodego Artysty" w MDK „Muranów”. Uczestniczki spotkania przekonały się, że Pieter Bruegel starszy zwany chłopskim, drugim Boschem, malarzem życia, zachwyca wnikliwością obserwacji otoczenia, trafnością spostrzeżeń, wyrażonymi wysublimowanym językiem sztuki. Prace plastyczne, zainspirowane obrazem "Przysłowia flamandzkie", wykonane techniką monotypii, przedstawiały polskie przysłowia, a także własnego pomysłu hybrydy.

Szanowni Państwo,

zapraszamy do posłuchania świątecznej piosenki i życzeń w wykonaniu naszych najmłodszych muzyków, których do występu przygotował Pan Leszek Fąfara. Autorem filmu i  animacji jest Pan Paweł Batura. Życzymy Wam zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych i uśmiechów na twarzach, kiedy będziecie słuchać życzeń naszych Najmłodszych :)))

 

 

 

Szanowni Państwo, dnia 2 kwietnia 2021 r. - Wielki Piątek - zajęcia naborowe odbędą się w innych godzinach niż planowe. Rozkład zajęć poniżej:

Zajęcia plastyczne z Panią Elżbietą Kossakowską

plastyka (gr. 6) - 10:20-11:50

rysunek i malarstwo dla nastolatków (gr. 3) - 11:55-14:15

 

Grafika komputerowa z Panią Martą Rutkowską

grafika komputerowa, kodowanie i robotyka dla najmłodszych (gr. 16) - 14:00-15:30

 

Zajęcia taneczne z Panią Klarą Dłużniewską - Białczyk

zajęcia rytmiczno-baletowe (gr. 17) - 13:00-14:30

zespół tańca nowoczesnego RELAKS-TAN MINI (gr. 19) - 14:35-16:05

Nasze tancerki z grup tanecznych z przeżyły ciekawą przygodę z tańcem indyjskim. W MDK Muranów 15 marca  atrakcyjne warsztaty poprowadziła specjalistka w tej dziedzinie pani Magdalena Niernsee. Otworzyła przed nami egzotyczny świat muzyki i tańca indyjskiego. Warsztaty odbyły się w ramach Projektu Edukacyjno-Kulturowego "Nie ma muru na Muranowie". Uczestnicy naszych zajęć spotkają się jeszcze z kulturą Indii w kwietniu podczas imprezy "Dzień atrakcji - Indie".

Projekt Uniwersytetu Warszawskiego, polegający na organizacji całkowicie darmowych kursów skierowanych do uczniów 7. i 8. klas szkół podstawowych.

Szanowni Państwo,
w świetle nowego rozporządzenia MEiN (Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19) placówki edukacji pozaszkolnej nie zostały wymienione, jako te, które objęte zostają nauczaniem zdalnym. Zatem pracujemy nadal - od 20 marca do 18 kwietnia - oparciu o dotychczasowe zasady. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, będziemy o tym niezwłocznie informować.

   SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE KONKURSU ZNAJDZIECIE W ZAŁĄCZNIKU.

Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Uczestnicy Zajęć,

zapraszamy do odwiedzenia strony Biura Edukacji m. st. Warszawy (wystarczy kliknąć w załączony poniżej link) i zapoznania się z informacjami dotyczącymi rekrutacji na zajęcia w placówkach edukacji pozaszkolnej - w tym oczywiście do MDK-u. Będziemy na bieżąco Państwa informować o kolejnych etapach działań związanych z rekrutacją na zajęcia w nowym roku szkolnym 2021/2022.

http://wwhttp://www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/placowki-oswiatowo-wychowawcze/22816_zapisy-na-zajecia-rozwijajacew.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/placowki-oswiatowo-wychowawcze/22816_zapisy-na-zajecia-rozwijajace

Szanowni Państwo,

na prośbę Kuratorium Oświaty w Warszawie informujemy, że Kuratorium Oświaty we współpracy z NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli kontynuuje realizację programu "Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość". Priorytetowym celem programu jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji. Program jest realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube. Zakładana jest realizacja 3 webinarów dla rodziców. Poniżej załączamy tematykę i planowany harmonogram poszczególnych webinarów. Webinary dla rodziców i opiekunów dostępne będą pod adresem: https://youtu.be/R544mFsClqk 

Planowany termin emisji webinarów adresowanych do rodziców (czas trwania ok. 40 min.) :

1. Potrzeby psychiczne, społeczne i emocjonalne dzieci i młodzieży w okresie pandemii. 21.01.2021r. godz.18.00

2. Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks. Atrakcyjne narzędzia i materiały online. 11.02.2021r. godz.18.00

3. Młodzi użytkownicy internetu – wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy , a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie? 25.02.2021r. godz.18.00

 

11 lutego 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Młodego Artysty MDK „Muranów”. Bohaterem zajęć był Michał Anioł, artysta niezwykle pracowity, wybitny rzeźbiarz, malarz, architekt i poeta. Jednym słowem człowiek renesansu. Młode adeptki sztuki wykonały prace inspirowane dziełami Michała Anioła.