Zajęcia z rysunku z modelem dla młodzieży z Panią Olgą Lubacz dnia 26 lutego 2021 r. są odwołane.
Zajęcia z j. angielskiego z P. Danutą Koronowską w dniu 1 marca 2021 r. są odwołane.
ROK 2021 OGŁOSZONY ROKIEM PAMIĘCI CYPRIANA KAMILA NORWIDA
W dniach: 25-26 lutego 2021 r. sekretariat będzie nieczynny.
Zajęcia plastyczne z Panią Elżbietą Kossakowską w dniach: 22-26 lutego 2021 r. są odwołane.
Wyniki konkursów: recytatorskiego, literackiego i plastycznego, organizowanych w ramach ŚFMT 2020/2021 zamieszczone są w zakładce: ŚFMT
Informujemy, że MDK nie przeszedł na zdalny tryb nauczania i zajęcia w placówce odbywają się w trybie stacjonarnym.
Od 20 października wystartowały nowe zajęcia humanistyczno-polonistyczne. Szczegóły w zakładce: ZAJĘCIA/ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE/ZAJĘCIA HUMANISTYCZNE.
Deklaracja dostępności serwisu MDK Muranów w Warszawie zamieszczona jest w zakładkach: AKTUALNOŚCI, MDK/DOKUMENTY i WSPÓŁPRACA oraz na stronie BIP.
Prowadzimy zapisy telefoniczne na zajęcia warsztatowe dla grup szkolnych w roku 2020/21.
REGULAMIN KONKURSU TEATRALNEGO XV EDYCJI ŚFMT 2020/2021 ZAMIESZCZONY JEST W ZAKŁADCE: ŚFMT
WAŻNA INFORMACJA DLA ZAINTERESOWANYCH PRACOWNIKÓW I EMERYTÓW DOT. WYPŁAT Z FUNDUSZU SOCJALNEGO (ZAKŁADKA: MDK/DOKUMENTY)

Szanowni Państwo,

na prośbę Kuratorium Oświaty w Warszawie informujemy, że Kuratorium Oświaty we współpracy z NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli kontynuuje realizację programu "Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość". Priorytetowym celem programu jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji. Program jest realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube. Zakładana jest realizacja 3 webinarów dla rodziców. Poniżej załączamy tematykę i planowany harmonogram poszczególnych webinarów. Webinary dla rodziców i opiekunów dostępne będą pod adresem: https://youtu.be/R544mFsClqk

Planowany termin emisji webinarów adresowanych do rodziców (czas trwania ok. 40 min.) :

1. Potrzeby psychiczne, społeczne i emocjonalne dzieci i młodzieży w okresie pandemii. 21.01.2021r. godz.18.00

2. Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks. Atrakcyjne narzędzia i materiały online. 11.02.2021r. godz.18.00

3. Młodzi użytkownicy internetu – wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy , a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie? 25.02.2021r. godz.18.00

11 lutego 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Młodego Artysty MDK „Muranów”. Bohaterem zajęć był Michał Anioł, artysta niezwykle pracowity, wybitny rzeźbiarz, malarz, architekt i poeta. Jednym słowem człowiek renesansu. Młode adeptki sztuki wykonały prace inspirowane dziełami Michała Anioła.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez nauczycieli: Panią Joannę Oleś (reżyseria) i Pana Pawła Baturę (montaż)

W filmie występują młodzi aktorzy z teatru w MDK "Muranów". Miłego oglądania!

Do 31 marca 2021 roku czekamy na prace.

Oto kilka rad dla Młodych Twórców książek:

Serdecznie zapraszamy do wirtualnego zwiedzania galerii "4 OKNA" w której możemy podziwiać parce młodych artystów  wykonane pod kierunkiem Pani Bernadetty Neumann-Kochańskiej na zajęciach ceramicznych oraz prace z zajęć plastycznych wykonane pod kierunkiem Pani Elżbiety Kossakowskiej.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z dziećmi nagranego
w czasie zajęć teatralnych i polonistycznych w MDK "Muranów".

Przyłączamy się do serdecznych życzeń dla wszystkich Babć i Dziadków:

Nagranie przygotowali i zrealizowali nauczyciele:
Pan Marcin Kiełbus i Pani Joanna Oleś

ZAPRASZAMY UCZESTNIKÓW INDYWIDUALNYCH ORAZ GRUPY TEATRALNE DO UDZIAŁU W KONKURSIE TEATRALNYM, KTÓRY ORGANIZOWANY JEST W RAMACH ŚRÓDMIEJSKIEGO FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2020/2021. KONKURS W TEJ EDYCJI REALIZUJEMY ZDALNIE. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU. REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA W ZAŁACZENIU I W ZAKŁADCE: ŚFMT.

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały m. in. kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. W załączeniu informacja związana z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów”. Zachęcamy do zapoznania się z informacją i do korzystania ze zbiorów cyfrowej biblioteki.

Życzymy Państwu wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i zachęcamy do obejrzenia etiudy filmowej "Kłopoty ze śniegiem" przygotowanej podczas zajęć teatralnych.

Akcja "Zima w mieście" w MDK "Muranów" trwała całe dwa tygodnie ferii zimowych. Dzieci  i młodzież  miały możliwość uczestniczenia w różnych i ciekawych zajęciach "pracowni otwartych", które prowadzili nauczyciele z MDK "Muranów".

Oto relacja filmowa i fotograficzna. Zapraszamy do oglądania:

W dniu 17.12.2020r. na zajęciach "Akademii Młodego Artysty w MDK "Muranów" mocna grupa adeptek sztuki poznawała twórczość Paula Klee - "poety pędzla".
Prezentujemy piękne i ciekawe prace, które powstały w czasie zajęć:

• 20201217_172603
  • 20201217_180152-1