ZAPRASZAMY NAUCZYCIELI DO UDZIAŁU W GIEŁDZIE OFERT NASZYCH WARSZTATÓW DLA SZKÓŁ - 11 WRZEŚNIA 2021 (SOBOTA), W GODZ.: 11-13.
GODZINY PRACY SEKRETARIATU W CZASIE WAKACJI: PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK, W GODZ.: 8.00-16.00.
ZAJĘCIA PLASTYCZNE W RAMACH AKCJI "LATO W MIEŚCIE" Z P. ELŻBIETĄ KOSSAKOWSKĄ SĄ ODWOŁANE.
OD DNIA 21 CZERWCA (PONIEDZIAŁEK) ZAPRASZAMY LAUREATÓW KONKURSU "WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ" PO ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW.
Informacje dot. Scentralizowanego Funduszu Socjalnego zamieszczone są w zakładce: MDK/DOKUMENTY
ROK 2021 OGŁOSZONY ROKIEM CYPRIANA KAMILA NORWIDA
Wyniki konkursów: recytatorskiego, literackiego, plastycznego i teatralnego - organizowanych w ramach ŚFMT 2020/2021 - zamieszczone są w zakładce: ŚFM
Deklaracja dostępności serwisu MDK Muranów w Warszawie zamieszczona jest w zakładkach: AKTUALNOŚCI, MDK/DOKUMENTY i WSPÓŁPRACA oraz na stronie BIP.
Od dnia 25 sierpnia 2021 r. będziemy prowadzić zapisy telefoniczne na zajęcia warsztatowe dla grup szkolnych w roku 2021/22.

Witajcie młodzi artyści. Nauczyciel plastyki Elżbieta Kossakowska proponuje zadanie

skierowane do wszystkich lubiących eksperymentować tzn. dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat.

• Zorganizuj kawałek papieru śniadaniowego i miękki grafit ( ołówek, suchą pastel) .

• Poszukaj w swoim otoczeniu chropowatych i wypukłych powierzchni,

• Umieść na nich papier i pocieraj go powoli miękkim ołówkiem aż pojawią się kratki, paski, literki i inne faktury.

• Możesz teraz powycinać i ponaklejać na większą kartkę kompozycję złożoną z wykonanych próbek.

W mojej pracy pocierałam miękkim ołówkiem literki umieszczone na drzwiach, świeczki z cyferkami do tortu, fakturę koszyka. Ta technika nazwana została frotażem. Pierwszy zastosował ją artysta Max Ernst.

Życzę owocnych poszukiwań i proszę o przesłanie zdjęć swoich prac na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• e1
  • e2