ZAJĘCIA HUMANISTYCZNE Z PANEM MARCINEM KIEŁBUSEM SĄ ODWOŁANE DO KOŃCA ROKU SZKOLNEGO. ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM OD 1 WRZEŚNIA.
OD DNIA 21 CZERWCA (PONIEDZIAŁEK) ZAPRASZAMY LAUREATÓW KONKURSU "WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ" PO ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW.
Informacje dot. Scentralizowanego Funduszu Socjalnego zamieszczone są w zakładce: MDK/DOKUMENTY
ROK 2021 OGŁOSZONY ROKIEM CYPRIANA KAMILA NORWIDA
Wyniki konkursów: recytatorskiego, literackiego, plastycznego i teatralnego - organizowanych w ramach ŚFMT 2020/2021 - zamieszczone są w zakładce: ŚFM
Deklaracja dostępności serwisu MDK Muranów w Warszawie zamieszczona jest w zakładkach: AKTUALNOŚCI, MDK/DOKUMENTY i WSPÓŁPRACA oraz na stronie BIP.
Prowadzimy zapisy telefoniczne na zajęcia warsztatowe dla grup szkolnych w roku 2020/21.

Wykonajcie rysunek głowy – portret lub autoportret.

Pracę zróbcie na kartce o formacie, który pozwoli wam na narysowanie głowy w rzeczywistych proporcjach.

Użyjcie miękkiego ołówka, czarnej kredki lub węgla.

Rysunek może być linearny lub walorowy.

Pamiętajcie o zasadzie „od ogółu do szczegółu”. Zaczynajcie zawsze od ogólnego zarysu bryły głowy. Zwróćcie uwagę na jej ułożenie, ruch. Określcie podstawowe kierunki.

Cytując świetny, stary podręcznik do nauki podstaw malarstwa z 1966 roku, autorstwa Władysława Lama:

„ Interesuje nas głowa jako bryła o pewnej skomplikowanej rzeźbie; wykonujemy nie obrys głowy, w obrębie którego umieszczone są oczy, nos i usta, lecz zarys trójwymiarowej bryły z charakterystycznymi detalami anatomicznymi, widocznymi w danym ruchu i w danym oświetleniu.”

Na zachętę autoportrety Käthe Kollwitz - niemieckiej ekspresjonistki, rówieśniczki naszej Olgi Boznańskiej. Polecam waszej uwadze także jej grafiki i rysunki o tematyce społecznej.

• p2
  • p3