W DNIACH: 22 - 29 STYCZNIA 2021 SEKRETARIAT BĘDZIE NIECZYNNY.
W DNIACH: 19 i 22 STYCZNIA 2021 r. (WTOREK i PIĄTEK) ZAJĘCIA PLASTYCZNE Z PANIĄ ELŻBIETĄ KOSSAKOWSKĄ SĄ ODWOŁANE.
Wyniki konkursów: recytatorskiego, literackiego i plastycznego, organizowanych w ramach ŚFMT 2020/2021 zamieszczone są w zakładce: ŚFMT
Informujemy, że MDK nie przeszedł na zdalny tryb nauczania i zajęcia w placówce odbywają się w trybie stacjonarnym.
Od 20 października wystartowały nowe zajęcia humanistyczno-polonistyczne. Szczegóły w zakładce: ZAJĘCIA/ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE/ZAJĘCIA HUMANISTYCZNE.
Deklaracja dostępności serwisu MDK Muranów w Warszawie zamieszczona jest w zakładkach: MDK/DOKUMENTY i WSPÓŁPRACA oraz na stronie BIP.
Prowadzimy zapisy telefoniczne na zajęcia warsztatowe dla grup szkolnych w roku 2020/21.
REGULAMIN KONKURSU TEATRALNEGO XV EDYCJI ŚFMT 2020/2021 ZAMIESZCZONY JEST W ZAKŁADCE: ŚFMT
WAŻNA INFORMACJA DLA ZAINTERESOWANYCH PRACOWNIKÓW I EMERYTÓW DOT. WYPŁAT Z FUNDUSZU SOCJALNEGO (ZAKŁADKA: MDK/DOKUMENTY)

Elżbieta Kossakowska, która prowadzi zajęcia z grupą ,, Rysunek i malarstwo dla nastolatków” proponuje dziś zadanie rysunkowe z perspektywy zbieżnej pt. ,,Uliczka”.

• Do wykonania pracy potrzebny będzie średnio miękki ołówek i zdjęcie starej uliczki, w takim ujęciu jakbyście stali pośrodku i patrzyli wgłąb ulicy.

• Na początek narysujcie poziomo linię horyzontu, która znajduje się na wysokości oczu obserwatora i jest symboliczną linią połączenia nieba z ziemią.

• Obierzcie na linii punkt zbiegu. Dobrze aby był blisko środka. Z niego poprowadzicie promieniście linie ku brzegom kartki. Będą to linie krawężników, dachów, okien i gzymsów.

• Postarajcie się teraz narysować całe budynki i tzw. małą architekturę tj. murki, lampy i ławeczki .

• Na koniec można dorysować cienie oraz sylwetkę człowieka, psa czy kota.

Jeśli nie jesteście zadowoleni z efektu głębi możecie nałożyć na zdjęcie kalkę i poprowadzić horyzont oraz linie zbiegu. Pomoże to właściwie obrać perspektywę w waszym rysunku.

Zadanie umożliwi poznanie zasad perspektywy zbieżnej, jak również ćwiczyć będziecie zmysł obserwacji i zdolności rysunkowe.

• perspektywa1
  • uliczka