ZAJĘCIA HUMANISTYCZNE Z PANEM MARCINEM KIEŁBUSEM SĄ ODWOŁANE DO KOŃCA ROKU SZKOLNEGO. ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM OD 1 WRZEŚNIA.
OD DNIA 21 CZERWCA (PONIEDZIAŁEK) ZAPRASZAMY LAUREATÓW KONKURSU "WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ" PO ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW.
Informacje dot. Scentralizowanego Funduszu Socjalnego zamieszczone są w zakładce: MDK/DOKUMENTY
ROK 2021 OGŁOSZONY ROKIEM CYPRIANA KAMILA NORWIDA
Wyniki konkursów: recytatorskiego, literackiego, plastycznego i teatralnego - organizowanych w ramach ŚFMT 2020/2021 - zamieszczone są w zakładce: ŚFM
Deklaracja dostępności serwisu MDK Muranów w Warszawie zamieszczona jest w zakładkach: AKTUALNOŚCI, MDK/DOKUMENTY i WSPÓŁPRACA oraz na stronie BIP.
Prowadzimy zapisy telefoniczne na zajęcia warsztatowe dla grup szkolnych w roku 2020/21.

Elżbieta Kossakowska, która prowadzi zajęcia z grupą ,, Rysunek i malarstwo dla nastolatków” proponuje dziś zadanie rysunkowe z perspektywy zbieżnej pt. ,,Uliczka”.

• Do wykonania pracy potrzebny będzie średnio miękki ołówek i zdjęcie starej uliczki, w takim ujęciu jakbyście stali pośrodku i patrzyli wgłąb ulicy.

• Na początek narysujcie poziomo linię horyzontu, która znajduje się na wysokości oczu obserwatora i jest symboliczną linią połączenia nieba z ziemią.

• Obierzcie na linii punkt zbiegu. Dobrze aby był blisko środka. Z niego poprowadzicie promieniście linie ku brzegom kartki. Będą to linie krawężników, dachów, okien i gzymsów.

• Postarajcie się teraz narysować całe budynki i tzw. małą architekturę tj. murki, lampy i ławeczki .

• Na koniec można dorysować cienie oraz sylwetkę człowieka, psa czy kota.

Jeśli nie jesteście zadowoleni z efektu głębi możecie nałożyć na zdjęcie kalkę i poprowadzić horyzont oraz linie zbiegu. Pomoże to właściwie obrać perspektywę w waszym rysunku.

Zadanie umożliwi poznanie zasad perspektywy zbieżnej, jak również ćwiczyć będziecie zmysł obserwacji i zdolności rysunkowe.

• perspektywa1
  • uliczka