PRZED PRZYJŚCIEM NA ZAJĘCIA - OD 25 MAJA - PROSIMY O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT TELEFONICZNY Z SEKRETARIATEM W GODZ. 8.00-16.00.
Dnia 25 maja 2020 r. (poniedziałek) wznawiamy nasze zajęcia. Procedury dotyczące udziału w zajęciach znajdują się w zakładkach: AKTUALNOŚCI i RADA ROD
W dniach: 18-22 maja 2020 r. zajęcia w MDK-u są zawieszone. Wznawiamy działalność od 25 maja 2020 r. (poniedziałek).
KONKURS PLASTYCZNY PT. "ZACHWYCENI KRAJOBRAZEM I KULTURĄ UKRAINY" ROZSTRZYGNIĘTY. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKŁADKACH: AKTUALNOŚCI I MDK/KONKURSY
Zapraszamy do udziału w konkursie multimedialnym pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Warszawa” - IX edycja. Konkurs realizujemy zdalnie !!!
SEKRETARIAT CZYNNY W GODZ. : 8.00-16.00
WAŻNE!!! II etap rekrutacji: przyjmowanie wniosków od nowych kandydatów na zajęcia w roku szkolnym 2020/2021 trwa w dniach: 15 maja - 2 czerwca. Szcze
PROPOZYCJE ZAJĘĆ W DOMU W ZAKŁADCE: ZAJĘCIA-INNE-PROJEKTY
WAŻNA INFORMACJA DLA ZAINTERESOWANYCH PRACOWNIKÓW I EMERYTÓW DOT. WYPŁAT Z FUNDUSZU SOCJALNEGO (ZAKŁADKA: MDK/DOKUMENTY)
PROPOZYCJE CIEKAWYCH ZAJĘĆ, ZABAW, KONKURSÓW ITP. NA CZAS ZAWIESZENIA ZAJĘĆ ZNAJDZIECIE W ZAKŁADKACH: "ZAJĘCIA/INNE/PROJEKTY" I W "AKTUALNOŚCIACH".
PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z KOMUNIKATEM GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO (zakładka AKTUALNOŚCI).
XII edycja konkursu pt. "Młody Ilustrator" rozstrzygnięta. Wyniki publikujemy w AKTUALNOŚCIACH i w zakładce KONKURSY.

Elżbieta Kossakowska, która prowadzi zajęcia z grupą ,, Rysunek i malarstwo dla nastolatków” proponuje dziś zadanie rysunkowe z perspektywy zbieżnej pt. ,,Uliczka”.

• Do wykonania pracy potrzebny będzie średnio miękki ołówek i zdjęcie starej uliczki, w takim ujęciu jakbyście stali pośrodku i patrzyli wgłąb ulicy.

• Na początek narysujcie poziomo linię horyzontu, która znajduje się na wysokości oczu obserwatora i jest symboliczną linią połączenia nieba z ziemią.

• Obierzcie na linii punkt zbiegu. Dobrze aby był blisko środka. Z niego poprowadzicie promieniście linie ku brzegom kartki. Będą to linie krawężników, dachów, okien i gzymsów.

• Postarajcie się teraz narysować całe budynki i tzw. małą architekturę tj. murki, lampy i ławeczki .

• Na koniec można dorysować cienie oraz sylwetkę człowieka, psa czy kota.

Jeśli nie jesteście zadowoleni z efektu głębi możecie nałożyć na zdjęcie kalkę i poprowadzić horyzont oraz linie zbiegu. Pomoże to właściwie obrać perspektywę w waszym rysunku.

Zadanie umożliwi poznanie zasad perspektywy zbieżnej, jak również ćwiczyć będziecie zmysł obserwacji i zdolności rysunkowe.

• perspektywa1
  • uliczka