nauczyciel prowadzący: Olga Lubacz

Malarstwo i rysunek dla nastolatków –

• dzieci i młodzież od 11 do 15 lat – wtorki w godz.: 15.30-17.00 (gr. 1)

Zajęcia obejmują:

– prace z obserwacji martwej natury, pracę z obserwacji modela

– wykonywanie prac studyjnych oraz szkiców malarskich

– naukę budowania przestrzeni obrazu, rozumienia zależności barw i form

– kształtowanie umiejętności abstrakcyjnego myślenia

– rozwijanie warsztatu malarskiego

– naukę tworzenia szkiców rysunkowych

– rozwijanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami rysunkowymi (węgiel, ołówek, tusz)

– ćwiczenia kształtujące umiejętność abstrakcyjnego myślenia, organizacji płaszczyzny obrazu/rysunku

nauczyciel prowadzący: Elżbieta Kossakowska

Rysunek i malarstwo dla nastolatków

• dzieci i młodzież w wieku od 11 do 16 lat – piątki w godz.: 16.35 – 19.00 (gr. 5)

Zajęcia pomagają rozwinąć warsztat techniczny oraz umiejętności z zakresu rysunku odręcznego oraz malarstwa i rzeźby. Przeznaczone są zarówno dla grup początkujących, jak i zaawansowanych. Zajęcia dają możliwość pracy przy sztalugach, uczestniczenia w konkursach i wystawach oraz pozwalają poznawać nowych kolegów, poszerzać wiedzę z zakresu historii sztuki i architektury oraz pożytecznie spędzić czas. Korekty prowadzone są indywidualnie, istnieje możliwość konsultacji dla zdających do szkół artystycznych.

nauczyciel prowadzący: Olga Lubacz

Zajęcia plastyczne dla nastolatków – „Od szkicu do obrazu  – kompozycja i techniki plastyczne” –

• młodzież od 12 do 15 lat – środy w godz.: 17.00-19.00 (gr. 4).

Zajęcia obejmują:

– naukę pracy z obserwacji natury (martwa natura, wnętrza, przedmioty, postacie)

– naukę prawidłowego posługiwania się profesjonalnymi materiałami i narzędziami (zajęcia przy sztalugach)

– pracę w tradycyjnych i najnowszych technikach rysunkowych oraz malarskich

– ćwiczenia kształtujące umiejętność abstrakcyjnego myślenia, organizacji płaszczyzny obrazu, kompozycji

– zadania inspirowane twórczością wybitnych artystów